Ką mes skaitėme 2019?

Iliustracija: Gerda Zlat

Mūsų komanda – moksliuk(i)ų būrys. Jeigu ne knygos, Nebegėda nebūtų tokia, kokia yra dabar. Knygos mus įkvepia, veda į priekį, pakužda idėjų naujam turiniui. Tad dalinamės savo mėgstamiausiomis šių metų knygomis.

KŪNAS

Nina Brochmann ir Ellen Stokken Dahl „Žemiau kaklo“

Ši knyga yra tarsi moters kūno enciklopedija. Čia aprašyti svarbiausi klausimai, susiję su moters lytiniais organais: anatomija, išskyros, mėnesinės, seksas, ligos, problemos, kontracepcija… Tačiau parašyta visai ne enciklopediškai: knyga skaitoma lengvai ir nuotaikingai. Visgi, tai yra gerokai daugiau nei žinių rinkinys – ši knyga tikrai įkvėps ne tik moteris, bet ir vyrus geriau pažinti moters kūną ir jame vykstančius procesus bei labiau visa tai pamilti.

SEKSAS

Esther Perel „Tarp kasdienybės ir geismo“

Knyga, dekonstruojanti viską, ką prieš tai galvojome apie santykius ir geismą. Esther įtikins jus, kad tai, jog seksas ilgainiui dingsta iš santykių, nėra normalu. Ji paaiškins, kodėl ilgas kalbėjimasis nebūtinai suartina partnerius ir kodėl geisme galioja visai kitos taisyklės nei visuomenėje. Realių žmonių pavyzdžiai ir jų santykių iššūkiai padeda susitapatinti, o autorės pateikiamos įžvalgos ir sprendimo būdai – nestandartiniai.

Emily Nagoski „Taip, kaip tau norisi“

Suprasite, kuo skiriasi vyrų ir moterų geismas bei kodėl moterys rečiau inicijuoja seksą netgi ilgalaikiuose santykiuose. Emily papasakos, kaip pažinti savo seksualinius poreikius ir nuo ko jie priklauso. Šios knygos įkvėpti(-os) į aistrą žvelgsite ne kaip į nežinia iš kur atsirandantį jausmą, o kaip į kryptingų, kūrybiškų veiksmų pasekmę. Geismą galima prisikviesti ir susikurti. Kaip? Kiekvienas žmogus ir kiekviena pora turės savo autentišką atsakymą. Ši knyga padės prie jo prisikasti.

SANTYKIAI SU SAVIMI IR KITAIS

Brene Brown „Netobulumo dovanos“

Gėdos ir perfekcionizmo tyrinėtoja Brene Brown išlups po vieną nemalonius jausmus: baimes, nepasitikėjimą savimi ir pasidalins rekomendacijomis, kaip savimi pasirūpinti. Brene teigia, kad perfekcionizmas yra dar viena gėdos būti savimi atmaina ir skatina priimti save su visais netobulumais, juose slypi kelias į kitų širdis bei gyvenimą su didesniu pilnatvės pojūčiu.

Brene Brown „Dare to Lead“

Mums rūpi ne tik santykis su savimi ar partneriais, bet ir santykiai darbe. Nebegėdoje stengiamės kurti draugišką, palaikančią darbo aplinką. Vienos kitoms esame reiklios, norime, kad kiekviena iš mūsų išpildytų savo potencialą, todėl labai svarbu, kad mūsų darbo aplinka būtų saugi ir mes joje galėtume laisvai rizikuoti, nebijoti suklysti ar imtis iniciatyvos. Visa tai – mūsų siekiamybė. Ši knyga tapo dideliu įkvėpimu kitokiai lyderystei: be baimės, be nuolatinio rodymo, kuris viršesnis, o su atvira širdimi ir tiesmukais pokalbiais, neslepiant nepatogių jausmų. Brene Brown pateikia daug naudingų pavyzdžių bei pratimų-įrankių, padedančių keisti darbo kultūrą savo komandoje.

Emily ir Amelia Nagoski „Perdegimas“

Dvi seserys, skirtingų profesijų atstovės: Emily yra sveikatos mokytoja, o jos sesuo Amelia – choro dirigentė. Pasitelkusios savo profesines žinias ir patirtis, jos parašė šią knygą, padedančią pristabdyti arklius. Jos rašo, kad stresas turi ciklus ir, neužbaigę jo ciklo, mes kaupiame didžiulius streso aruodus savo viduje, kurie gali paveikti mūsų sveikatą. Seserys pateikia begalę sveikų būdų, kaip sau padėti, kai stresas drebina kūną iš vidaus ir kaip gyventi ir dirbti taip, kad neperdegtume. Daug įdomių mokslinių faktų, praktinių patarimų ir smagių istorijų įkvepia gyventi lėčiau ir sveikiau.

SMEGENIMS

Cal Newport „Deep work“

Šiemet Nebegėdoje pradėjome svarstyti ne tik, kaip bendrauti komandoje, kad jaustumės gerai, bet ir kaip pačioms organizuoti savo darbus taip, kad neperdegtume ir pasiektume geriausių rezultatų. Mes gyvename skrolinimo amžiuje, kai dažnai savame pagauname braukant nykščiu per ekraną, akims net nefiksuojant to, ką mato. Cal Newport teigia, kad tai yra ne tik tuščias laiko švaistymas, tačiau įvairiais moksliniais tyrimais įrodyta, kad, jeigu vidury užduoties sugalvojame paskrolinti, mes, grįžę prie užduoties, esame mažiau kūrybiški ir produktyvūs bei atliekame ją kur kas prasčiau. Tiesiog mūsų smegenys sugeba vienu metu daryti tik vieną dalyką. Cal kalba apie tai, kaip susiplanuoti savo dienos darbus taip, kad mūsų darbas būtų gilus, kupinas įžvalgų ir produktyvus.

Steven Presfield „War of Art“

Turite idėją, bet bijote ją įgyvendinti? Tarp savo pažįstamų turite nuolat bambančią draugę, kuri yra labai talentinga ir protinga, turi nuostabių įžvalgų, tačiau nesiima nieko, kad įgyvendintų savo užmojus? Jums neduoda ramybės kitų kritika jūsų pusėn? Ši knyga apie visa tai. Autorius atskleidžia, kokią stiprią galią mūsų gyvenime turi vidinis pasipriešinimas ir kokiais būdais jis skleidžiasi. Knyga padrąsins, padės atpažinti vidinį kritiką bei įkvėps kurti.

O ką iš knygų jūs galėtumėte mums parekomenduoti?

 

Jums taip pat patiks šis tekstas apie knygas: Ką skaityti kitais metais: 12 psichologinių knygų rekomendacijų

Komentarai (4)

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.