„Atsiprašau, nenusiskutau kojų“, arba Ką savo darbe mato masažuotoja

Nuotrauka: Donatas Zazirskas

Į masažo procedūras žmonės dažniausiai eina norėdami atsipalaiduoti, gydytis, pasirūpinti savimi. Sunku net pagalvoti, kad tai galėtų būti įtemptas procesas. Tačiau kai kurie klientai net ir masažo kabinete negali visiškai nusiraminti. Jiems neduoda ramybės kūnas, jo sudėjimas ar net plaukeliai. Dėl ko labiausiai jaudinasi žmonės ir ką apie visa tai mano juos pasitinkantys specialistai? Į klausimus atsako masažuotoja Eglė Mereckytė-Žąsytienė.

Kokio amžiaus ir lyties žmones tenka masažuoti?

Masažus atlieku įvairaus amžiaus ir lyties žmonėms. Masažuoju ir vos 3 mėn. vaikus. Vyriausia klientė moteris buvo 75-erių, o vyrai ateina maždaug iki 65-erių.

Kaip apibūdintumėte masažo esmę ir savo santykį su kito žmogaus kūnu?

Man masažas pirmiausia reiškia atsipalaidavimą, malonumą kūnui ir sielai. Reikalui esant, fizinėms problemoms, tam tikriems skausmams pašalinti, stresui nuimti. Tad daug kas priklauso nuo klientų lūkesčių, masažo tikslo… Pavyzdžiui, anticeliulitinio masažo metu mažai kas atsipalaiduoja, neretai būna skausminga.

Bet man masažas – atsipalaidavimas, poilsis, meilės sau išraiška.

Mano santykis su kito žmogaus kūnu artimas ir svarbus. Nuo vaikystės mėgau kitus liesti, man yra malonus fizinis žmonių kontaktas. Nuo mažens šeimoje mėgau prieš miegą mamos paglostymus, savamokslius masažus. Man svetimo žmogaus kūnas niekad nebuvo kažkas nemalonaus ar gėdingo, neturėjau nei vaikystėje, nei paauglystėje kompleksų, susijusių su išvaizda, su draugėmis jausdavomės gan laisvai, nesilyginom ir nekompleksavom dėl kūno formų.

Ar būna, kad pastebite, jog žmonės jaučiasi nejaukiai, kai tenka nusirengti prieš procedūrą?

Pastebiu dvi labai ryškias žmonių grupes: vieni labai slepiasi, niekad nepradės rengtis, kol nepaliksiu jų vienų kabinete, randu juos po poros minučių užsiklojusius, apsikamšiusius rankšluosčiu, o kiti drąsiai rengiasi ir man dar neišėjus, nepuola dangstytis, slėptis.

Dar įdomu tai, kad kai baigiau kursus, mus iškart perspėjo, jog klientai pas naują masažuotoją nepuls, eilės nestovės ir reikės daug praktikos. Tad pasiūlė pradėti nuo savų žmonių – draugams, pažįstamiems išdalinti po pakvietimą vienam seansui. Na, ir mane nustebino netikėtos nuomonės, kad na jau ne, svetimas gali mane masažuoti, bet prieš žmogų, su kuriuo dirbau, nenusirengsiu… Tolimesni pažįstami, kai kurie buvę kolegos, iškart sakė, kad ne ne, nejauku kažkaip, nes mes pažįstami. Bet buvo ir tokių, kurie kaip tik džiaugėsi – kaip šaunu, kad pažįstamas žmogus mane lies, bus daug jaukiau ir atsipalaiduosiu labiau nei prieš svetimą… Nežinau, nuo ko tai priklauso, kodėl tokios dvi žmonių stovyklos, gal baimė, kad savas pamatys tai, ką slepi po rūbais ir kažkam pasakys, sukritikuos, sužinos… O svetimam nieks nerūpės, lyg savam baisiai rūpi, nežinia. Tokie žmonių, mūsų, keistumai.

Kaip tai pastebite? Dėl ko klientai labiausiai nerimauja? 

Vyrai akivaizdžiai nelinkę kritikuoti konkrečių savo kūno vietų, tačiau nevengia paminėti, kad senokai sportavo, arba kad jau reikia susiimti, pradėti lankyti sporto salę… Reikia nepamiršti, kad ir nugaros skausmai, dėl kurių dažniausiai kreipiasi vyrai, atsiranda nuo didelių apkrovų ar nepakankamo dėmesio sau dirbant fizinius darbus, tad nesuversčiau sporto paminėjimo tik dėl estetinių dalykų. Šiaip vyrai neatrodo labai kompleksuoti.

Turbūt 95 % moterų masažo ar kitos procedūros metu (atlieku tam tikrus kūno vyniojimus, kaukes) pamini vieną ar kitą kūno dalį, dėl kurios nėra patenkinta.

Jei nespėjo nusiskusti ryte kojų, būtinai tai paminės dar prieš nusirengdama ir atsiprašys, būtinai paminės, dėl kokių priežasčių to nepadarė. Prisidengia krūtinę, na, tam specialiai paliekamas rankšluostis, tačiau nereta moteris stengiasi paslėpti ir pilvą, atsisako pilvo srities masažo.

Tad galima sakyti, kad moterys arba vyrai, apsilankę pas masažuotoją, kompleksuoja labiau?

Remdamasi savo patirtimi drąsiai galiu teigti, kad moterys kompleksuoja daug labiau nei vyrai. Vyrai niekad nepabrėžia savo vienos ar kitos kūno dalies, pavyzdžiui, kad jo stambios kojos ar riebaliukai ant pilvo, bet jie ir linkę mažiau kalbėti, įprastai moteris su moterimi atviresnė, gal ir dėl to.

Drovesnių moterų daugiau nei vyrų, tačiau moterų drovumas, jei galima tai taip pavadinti, nepriklauso nuo jų kūno sudėjimo, o vyrai, kurių kūnas labiau treniruotas, raumeningas, akivaizdžiai jo nesistengia labai ir dangstyti. Tad teigčiau, jog vyrai jaučiasi (ar bent taip rodo) drąsiau, jei jų kūnas tvirtai sudėtas.

O moterys, kad ir stereotipiškai labai dailių formų, turinčios ištreniruotą kūną, vis tiek neretai linkusios save sukritikuoti, visad ras, kas joms nepatinka.

Taip pat savo kūno nekritikuoja ir mažiau slepiasi, neatsiprašinėja dėl nenuskustų kojų ar pažastų vyresnio amžiaus moterys, kurioms jau virš 50. Jaunos merginos neskustomis kojomis vadina vos kelių dienų vieną kitą kyšantį plaukelį, o vyresnio amžiaus moteris gali ateiti ir prieš mėnesį skustomis, o gal ir niekada neskustomis kojomis, bet jai tai nebus kažkoks siaubingas dalykas. Tad tas kūno kultas daugiau jaunosios kartos reikalas.

O ką pati apie tą kultą galvojate? Ar jums apskritai rūpi, kad žmogus ateina neskustomis kojomis?

Kai pradėjau dirbti šioje srityje nemaniau, kad kūno plaukai TAIP SVARBU, pati pamenu, kad net pagalvojau: „Dievai, o aš į masažus eidama nesiskusdavau tą pačią dieną, o gal net visas keturias ir neatsiprašiau masažuotojos!.. O gal reikėjo, jei visos taip daro.“

Vėliau pamačiau, kad tie pasakymai, kad nespėjau nusiskusti, atsiprašau, tai toli gražu nuo mano nesiskutimo, aš taip, kaip ir didžioji dalis klienčių nesiskutusios, atrodau nusiskutusi.

Vėliau suvokiau, kad čia visiška nesąmonė, ar tai yra tai, dėl ko reikia atsiprašyti?

Visad klientėms sakydavau, kad man visiškai nėra skirtumo, nėra dėl ko atsiprašinėti, masažui tai įtakos jokios neturi ir aš pati nesiskutu tų kojų kasdien, atsipalaiduokite.

Kaip vis dėlto patartumėte nusiteikti žmogui, ateinančiam į masažo kabinetą?

Pirmiausia reikia suprasti, kad masažuotojui visiškai nesvarbu, ar jūs lieknas ar stambus, raumeningas ar sporto salėje nebuvęs, plaukuotas ar ne. Masažuotojas dirba su visokiausio sudėjimo ir plaukuotumo žmonėmis. Retas vyras ateina nusiskutęs kojas, nusidepiliavęs krūtinę, tad, patikėkit, specialistui jūsų plaukai ar kūno linkiai mažiausiai rūpi. Vienintelis dalykas, kurį reikėtų padaryti prieš einant į masažo kabinetą – prisiminti, kada paskutinį kartą buvote duše ir koks bus jūsų apsilankymo tikslas, kokiomis ligomis esate sirgęs ar sergate ir kokias fizines traumas patyrėte. Beje, ne vienas klientas dar atsiprašo, kad skubėjo ir suprakaitavo ar visą dieną kojos buvo batuose. Nebijokit, kiekvienas ateina su batais, specialistas žino kaip ir su tuo susitvarkyti.

Visi mes žmonės ir jus masažuoja toks pat žmogus kaip ir jūs. Svarbiausia atsipalaiduoti.

Kartais puikų masažą galima pasidaryti ir namuose. Jauki ir saugi aplinka – užtikrinta, o ir kompleksai išnyks.
Atsipalaiduoti tau arba tavo partneriui gali padėti mūsų parduotuvėje siūloma LELO masažinė žvakė. Šios žvakės sudėtyje yra taukmedžio sviesto ir abrikosų kauliukų aliejaus, kurie ne tik padės jums abiems atsipalaiduoti, bet ir pamaitins ir atgaivins jūsų kūno odą. Ja naudotis labai paprasta – uždek žvakę ir palauk, kol malonus kvapas pasklis po patalpą (siūlome 3 skirtingus kvapus). Kai aliejus suskystės, užgesink žvakę, palauk apie 30 sekundžių, kad aliejus nebūtų per karštas ir tada įmasažuok jį į odą.

Masažas gali būti puiki priemonė sukurti tinkamą atmosferą su partneriu, taip pat pagerinti intymumą. Atsipalaiduok ir leisk sau pasimėgauti!

Komentarai (1)

  • Jonas

    Masažas, nuostabus dalykas, bet tik prieinama prie šlaunų, sėdmenų, vidinių kojų dalies, mane ištinka nevalyva stipri erekcija, kuri įvarė tokį stresą, gėdą ir net baimę, todėl įprastai apsiriboju pečių pasažu. Nesinori būt apšauktu iškrypeliu …

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.