Ką galvoja vyrai?

Mes Nebegėdoje tikime, kad nuoširdus ir atviras bendravimas, iškomunikuojant savo emocinius poreikius ir jausmus, gerina santykius. O turimi stereotipai, neigiamos nuostatos – mus atitolina vienus nuo kitų. Mes tikime, kad moterys ir vyrai yra lygūs – kartais nuostabiai skirtingi, bet turintys lygias teises į malonumą, laimingus santykius ir savo svajonių realizavimą.

Iš savo sekėjų (moterų), kuriančių heteroseksualius monogamiškus santykius, ne kartą išgirdome, kad jos turi daug baimių, neigiamų nuostatų, susijusių su vyrais. Šie įsitikinimai joms trukdo rasti partnerį, su kuriuo būtų gera bei kurti darnius santykius.

Paprašėme savo sekėjų pasidalinti turimais įsitikinimais ir sumanėme jais pasidalinti su skirtingų šešių vyrų kompanija: psichologu Antanu Grižu, muzikos kūrėju ir atlikėju Vaidotu Valiukevičiumi, komunikacijos ekspertu Arijumi Katausku, aktoriumi Mariumi Repšiu, interneto verslininku Benediktu Gyliu ir fotografu, šokėju Nagliu Bierancu.

Ar tiesa, kad vyrai nemėgsta naudoti prezervatyvo? Nesugeba būti ištikimi? Slapta tiki, kad vyrai yra protingesni už moteris?

Kviečiame pažiūrėti, ką apie šias nuostatas mano mūsų šios stereotipų vakarienės herojai.

Komentarai (19)

 • Ieva

  Buvo labai idomu! Ačiū už šį pokalbį! Taip, jau laikas išsilaisvinti iš visų stereotipų ir nekalbėti apie visus vyrus ir moteris abstrakčiai, o pasistengti išgirsti, suprasti, išmokti klausytis!
  Man labai patinka vyrų atviri pokalbiai, jie kitokie nei moterų, jie autentiški, ne taip stipriai liejasi emocijos, bet ta ramybė ir tvirtumas labai gerai jaučiasi. Ir nereikia, kad vyrai kalbėtų taip kaip moterys.
  Aš pastebėjau, kad vyrai leidžia vienas kitam išsikalbėti ir neteikia savo pasiūlymų, ką daryti:) tą mėgstame mes, moterys:)
  Tikrai su malonumu paklausiau šio video ir laukiu kitų!!!!!

  reply
 • Karolina

  Laabai patiko! Pakvietet labai idomius, protingus vyrus, kurie turi patirties ir gali ja pasidalinti, laukiu daugiau tokiu video! Aciu jums 🙂

  reply
  • Kotryna Bass

   Bus! Intensyviai darbuojamės 🙂

   reply
 • Eglė

  Nu nuostabu tiesiog buvo išgirsti, ką turi atsakyti vyrai į tokius kaltinimus netgi sakyčiau! Labai labai patiko, daugiau taip kalbančių <3

  reply
 • Asta

  O man silpnai.. gaila tu keliu vyru, kad turejo taip ilgai bandyt pasneket apie nieka. Kas situs stereotipus sugalvojo? Vyrai jaudinasi del penio dydzio- vieni jaudinas, kiti ne. Vieni istikimi kiti ne.. ar – vyrai mano, kad moterys silpnesnes. O jus isivaizduojat juos pasakancius- jo, tikrai 😀 gi nepasakys, net jei ir galvoja 😀
  Ir patys vyrai video gale sake, kad lb generelizuoti klausimai, ju isivaizdavimu pateikti jaunu merginu gal paaugliu..

  reply
  • Kotryna Bass

   Žinutes surinkome uždavę klausimą savo Instagram paskyroje, atrinkti sterotipai kartojosi nuolatos, tad, kad ir kaip gaila, bet šie pavyzdžiai vis dar labai plačiai gyvuoja ir toliau, dėl to ir norėjome juos ištraukti į dienos šviesą ir aptarti. Mūsų instagram paskyroje, aktyviausios amžios grupės šiuo metu, 18-24m ir 25-34m, tad taip, tai greičiausiai jaunos moterys, bet negi dėl amžiaus reiktų ignoruoti jų nuomonę?

   reply
 • Asta

  Ne nuomone ignoruoti, o daryti kokybiska pokalbi. Pavyzdziui, vyrai sako- del penio dydzio nesiparinam, juk svarbu, ar patenkini partnere. Tai norint zinot stereotipu gajuma ir vyru jausmus, tikslingiau tada butu toliau klausti- o kaip tu zinai kad patenkini ta partnere? Ir o kaip jauties jei nepatenkini? Ir kodel manai kad tau REIKIA patenkinti partnere. Dabar gi gavos 44 minutes apie vieni vyrai daro taip, kiti kitaip.

  reply
  • Kotryna Bass

   Na idėja ir buvo skaityti sekėjų žinutes taip, kaip jos ir buvo suformuluotos. Video variantų čia galima sugalvoti daugelį, mūsų idėja buvo pateikti stereotipus tokius, kokie jie mus pasiekė ir sulaukti dalyvių natūralios reakcijos.

   reply
 • Donata

  Superinė paties video idėja ir pašnekovai! Tik pritarčiau Astai, kad iš tokių pašnekovų buvo galima daug daugiau “paimti” ir daug giliau, įdomiau padaryti, nes klausimai, na, labai jau iš tos jauniausios merginų kategorijos 🙂 net aš kaip moteris daugumą jų būčiau atrėmusi iš tiesiog artimo bendravimo su vyru 10 metų 🙂 ir žinoma, jog amžius nėra priežastis neatsižvelgti į nuomonę, bet būtų ateity labai faina ne tokie “plokšti” klausimai – gal tiesiog čia padėtų kitoks klausimų sugalvojimo būdas nei tiesiog iš insta surinkti. Pabaigai pasikartosiu – superinė idėja, tik pirmyn ir lauksim video daugiau!

  reply
 • Jokūbas

  Nebegedos idėją palaikau ir labai džiaugiuosi kad išvis tokia iniciatyva egzistuoja. Nors manau, kad straipsnių kokybė kiek varijuoja, šis video buvo labai geras. Patiko parinkti kalbėtojai, kalbėjo ramiai, pasverdami viską. Aš pats prie jaunesnių kategorijos, tai man klausimai buvo įdomūs, nors pritariu kad kiek per daug kategoriški. Galėjo kiekvienas pasidalinti savo asmenine istorija ta tema, pvz. kai Repšys pasakojo apie savo vaikų dabojima ir pan. O šeip labai džiaugiuosi ir linkiu tobulėti

  reply
 • Vigman

  Visai neblogai. Būtų įdomu išgirsti ką galvoja paprasti vyrai iš paprastų šeimų. Nes šitie tai tokie “special”.

  reply
 • Indre

  Labai džiugina jūsų iniciatyva. Nepaprastai reikalinga kalbėti apie lyčių stereotipus, ypatingai mūsų visuomenėje! O ir forma patraukli, ypač jaunajai kartai.
  Taip pat, manau jog žinutės, kurias pateikė sekėjai, užkabino ir atspindėjo “gyvus” stereotipus. Gal kartais atsakymai į klausimus buvo pasirinkti patogiai, ar nebuvo labai aišku patiem vyram apie ką kalbama, pvz. : “visi vyrai nemėgsta naudoti prezervatyvo” ir atsakymas buvo kad taip, nemėgsta, bet už visus vyrus kalbėti negali.. (kai ko gero stereotipas susidarė nes moterys visgi patiria spaudimą, kad vyrai nesidės prezervatyvo, nes nepatinka) bet idėja laidos buvo užklausti, kaip vyrai jaučiasi, kai tokie stereotipai YRA.
  Daug pasisakymų kliuvo ir leido suprasti, jog daug stereotipų, net reflektuojančių apie lyčių lygybę, yra tiesiog įaugę, pvz. įsiskaitykite į vieno klausimo atsakymus: “tiek protingų moterų, kad man gėda”, “šachmatininkių yra tokių stiprių, kad ne kiekvienas vyras galėtų su jomis parungtyniaut”, “mes, kaip lietuviai , puikiai vertinam lietuvos moteris, nes kam per paskutinius 10 metų mes patikėjom valdyti šitą šalį”, “senesnė karta galėjo sakyt, kad moterys ale nelygios, bet jos to niekaip neparodydavo priderindavo kaip joms reikia, tai tas yra gražu”. Ar pastebit?
  Šioj vietoj gal būtų galima apsvarstyti formatą. Gal į tuos pačiu klausimus atsako vyrai ir moterys? O gal įtraukti asmenį, kuri(-s) gerai išmano lyčių temas?
  Bet kokiu atveju, ačiū kad darbuojates šiom temom. You go girls!

  reply
 • Ieva

  Sveiki ir sveikos,
  Man labai patiko. Norėtųsi dar daugiau tokių pokalbių, ne tik su žinomais žmonėmis. Šaunus projektas! Good luck further!❤

  reply
 • Aušra

  Sveiki, išties šauni idėja, apie šį puslapį sužinojau klausydama Žinių radijo. Labai šaunu, kad ne tik moterys drąsėja, bet ir vyrai, jog jie kalba daugiau ir atviriai. Pritarčiau, kad būtų įdomu platesni klausimai. Tarkim, moteris rašė, kad bijo, jog vyras smurtaus, jei ji nenorės mylėtis, bet šis klausimas galėtų būti dvejopas, juk nebūtinai vyras smurtaus fiziškai, galbūt bus psichologinis smurtas ar psichologinis spaudimas. Klausimą būtų galima praplėsti, ką vyrai galvoja, kai moteris nenori mylėtis ir atvirkščiai, kada jie patys nenori mylėtis ir kaip moterims atrodo, kodėl jie nenori mylėtis. Manau, kad klausimai diskusijai buvo labai įdomūs, ačiū jums. Šaunu, kad vyrai skatinami daugiau atvirai kalbėti apie save ir jausmus.

  reply
 • Monika

  Ką galiu pasakyti, šauni ta NEBEGĖDOS komanda 🙂 idėja puiki, klausimai/stereotipai tikrai aktualus, bet šiuo atveju labiausiai noriu pagirti visus vyruas šiame video! Man pačiai gal aktualiausias stereotipas apie emocijas, jausmus, supratimą, o čia jie va taip drąsiai ir šneka apie viską. Žiūrėjau ir šypsojaus. Bandysiu parodyti savo vyrui, padiskutuoti apie šiuos ir kitus stereotipus. AČIŪ

  reply
 • Ramune

  Įdomu, kaip šnekėtų, jei nefilmuotų ir vyrai neturėtų omeny fakto, kad jų kalusysis šimtai moterų 🙂 ir daug kitų vyrų 🙂 kažkaip pritrūko nuoširdumo. Tik Antanas <3 taip visada nuoširdžiai apie save kalba. Įdomu net būtų jei Antanas ir dar kokie kiti psichologai pakomentuotų šiuos stereotipus. Kaip jie atsirado, ką su jais daryti, kaip vyrai patys dėl jų jaučiasi ir pan.
  Sėkmės

  reply
 • Rūta

  Paantrinsiu aukščiau parašiusiai Indrei. Klausantis tikrai kai kurios vyrų reakcijos ir išsireiškimai labai aiškiai parodė, kad jų pačių mąstyme gi kiek stereotipų. Labiausiai užkliuvo tas “va, juk net ir anksčiau, kai moterys neturėjo lygybės su vyrais, kokios vat gudrios tos moterys buvo, kaip jos mokėjo tuos direktorius apžaisti ir kontroliuoti.” C’mon – apie ką mes kalbam?! Kas man iš to, kad aš namų šeimininkė, kuri moka terorizuoti ir kontroliuoti savo direktorių vyrą? Nei aš darbo turiu, nei jokios realios galios, nei aš algos geros uždirbu, nei pensijos po to normalios negausiu senatvėje. Esu priklausoma visiškai nuo to vyrelio. Ir kam taip išvis kalbėti, kad “ne, ne, mes tai galvojam, kad moterys – jos taip labai stiprios, čia išvis su vyrais nėra ką lyginti.” Ta prasme, jei nekalbam apie stereotipus, tai gal neabsoliutinkim – vyrai tokie, moterys tokios, bet kalbėkim apie asmenis su savo unikaliom patirtim ir bruožais.

  reply
 • Vic

  vauv, labai ! Galima daugiau ko nors panašaus, labai šaunios idėjos, pašnekovai!

  Ačiū!

  reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.