Ką daryti, kai jis negali „baigti“?

Patirti orgazmą mylintis visuomet yra malonu, tačiau visiškai normalu, jeigu to nepavyksta padaryti kiekvienąkart. Tam įtakos gali turėti keli faktoriai – stresas, įkyriai į galvą lendančios pašalinės mintys, sveikatos problemos ar tiesiog netinkamas nusiteikimas.

Vis dėlto jeigu partneris dažnai nepatiria orgazmo, poroje gali kilti daug klausimų ir kaltinimų: sau arba vienas kitam. Kad to būtų galima išvengti, paruošėme tekstą, kuriame kalbame, kodėl vyrams kyla sunkumų patiriant orgazmą ir ką tokiu atveju daryti.

Kodėl kartais sunku patirti orgazmą?

Sunkumai patiriant orgazmą nėra tokia reta problema, kokia gali pasirodyti, – iš tiesų, tai viena iš dažniausiai pasitaikančių seksualinių problemų. Neseniai atliktame tyrime buvo išsiaiškinta, kad per paskutinę lytinę sueitį, orgazmą patyrė 91 % vyrų ir 64 % moterų. Nors moterų statistika liūdina daug labiau nei vyrų, matome, kad net 9 % vyrų orgazmo nepatyrė. Kokios yra pagrindinės šios statistikos priežastys?

Vartojami vaistai ir sveikatos būklė

Yra žinoma, kad kai kurie vaistai, pavyzdžiui, antidepresantai, slopina žmogus lytinį potraukį, todėl juos vartojantiems yra sunkiau ir susijaudinti, ir patirti orgazmą. Taip pat daugelis kraujospūdį mažinančių vaistų bei aukštą cholesterolio kiekį reguliuojančių vaistų paprastai turi įtakos orgazmui, t. y. jų vartojimas atitolina arba sulaiko orgazmą.

Be to, prie sunkumo patiriant orgazmą prisideda ir kai kurios lėtinės ar autoimuninės ligos, pavyzdžiui, išsėtinė sklerozė, hipotirozė ir diabetas, taip pat įvairios infekcijos.

Nerimas dėl to, kaip pasirodysi

Nerimas dėl „rezultatų“ mylintis dažnai kyla dėl intensyvių visuomenės lūkesčių, susijusių su tuo, ką žmogus „turėtų“ daryti lovoje, įskaitant tai, kiek laiko jis turėtų mylėtis iki ejakuliacijos, kaip jis turėtų priversti partnerį (-ę) jaustis ir panašiai. Tad toks psichologinis spaudimas gali kamuoti ir tavo partnerį.

Taip pat partneris gali neigiamai galvoti apie savo kūną – dėl to jūsų antroji pusė gali jaustis nemaloniai ir negali visapusiškai mėgautis seksu. Nesvarbu, ar tai būtų partnerio svoris, ar penio dydis – tikėtina, kad jūsų antroji pusė apie tai dažnai galvoja.

Santykių problemos

Tam, kad atsiduotume kitam žmogui ir patirtume orgazmą, turime visiškai pasitikėti savo antrąja puse. Jeigu neseniai susipykote, santykiai ne visai aiškūs, yra neišspręstų problemų, nepasitikite vienas kitu, orgazmo pasiekti gali ir nepavykti. 

Psichologinės problemos

Psichinės sveikatos problemos gali visokeriopai paveikti seksualinį gyvenimą, įskaitant ir orgazmą. Nerimas ir depresija gali kliudyti pasiekti orgazmą, kas yra visiškai normalu, kai žmogus apie tai galvoja ir dėl to nerimauja. 

Jeigu tavo partneris yra per daug prislėgtas, kad galėtų atlikti paprastus kasdienius darbus, pavyzdžiui, išsivalyti dantis ar nueiti į parduotuvę, idėja smagiai praleisti laiką lovoje atrodys dar tolimesnė ir nepasiekiama.

Ką daryti, kai jis negali baigti?

Kai galvojame apie vyro patiriamą orgazmą, dažniausiai turime minty ejakuliaciją, kuri įvyksta mylintis. Tiesa, vyrų orgazmą dažniausiai lydi ejakuliacija – tačiau ne visada! Vyras gali patirti orgazmą be ejakuliacijos, vadinamą sausu orgazmu. Taip gali įvykti dėl gydymo, operacijų, stimuliacijos tipo (pavyzdžiui, prostatą stimuliuojant per tarpvietę) ir t. t.

Be to, tik norime priminti, kad norint mėgautis seksualiniu gyvenimu, nebūtina kiekvieną kartą patirti orgazmą. Bet jeigu ši situacija neigiamai veikia poros santykius, galima išbandyti keletą dalykų, kurie leistų jums abiem pasijusti geriau.

Visų pirma – nekaltink savęs

Kai sekso metu partneris nebaigia, pirmiausia galite imti priekaištauti sau. Ar aš jo nebetraukiu? Galbūt dariau ką nors neteisingai ir dėl to nesugebėjau suteikti jam malonumo? Išmesk šiuos klausimus iš galvos ir nusiramink – tai nėra nei tavo, nei tavo partnerio kaltė.

Pasikalbėk su juo

Svarbiausi patarimai – būk švelni (-us), duok jam tiek erdvės, kiek reikia, nespausk ir jokiu būdu nepriekaištauk ir nekaltink jo. Tiesiog švelniai pasakyk, kad pastebėjai jo sunkumus, paklausk, kaip gali padėti, pasiūlyk ieškoti sprendimų kartu. Šis pokalbis gali būti nelengvas, ypač jeigu partneris dėl to išgyvena, jaučia gėdą. Visuomenėje mums tarsi įskiepyta tikėti, kad jeigu vyrui nėra erekcijos ar jis nepatiria orgazmo, automatiškai pažeidžiamas jo vyriškumas. Žinoma, tai nėra tiesa.

Kreipkitės į gydytoją

Jeigu šis negalėjimas patirti orgazmo atsirado visai neseniai, tačiau reguliariai kartojasi, verta kreiptis į specialistą. Ypač jeigu galvojate, kad viso to priežastis gali būti medicininė. Gal kaltas sumažėjęs testosterono lygis? O galbūt partneriui netinka jo vartojami vaistai? Verta apsvarstyti visas galimybes.

Konsultuokitės 

Jeigu jaučiate, kad tai susiję su kokia nors santykių problema, tikrai verta apsvarstyti konsultaciją su terapeutu. Nepamirškite, kad tai – jūsų abiejų darbas, abu turite įdėti vienodą kiekį pastangų.

Nepamirškite, kad intymumą galima praktikuoti ir be orgazmo

Tai, kad partneriui sunku pasiekti orgazmą, tikrai nereiškia, kad jūsų poros seksualinis gyvenimas yra baigtas. Vietoj to, kad pradėtumėte panikuoti ir daryti skubotas išvadas, grįžkite prie intymumo pamažu.

Pradėkite nuo ilgų glamonių, erotinių masažų – tai malonios veiklos, iš kurių orgazmo nesitikima. Taip pat galite išbandyti abipusę masturbaciją ir vienas kitą stebėti – galbūt partneris geriau žino, kokie judesiai ir greitis jam patinka. Tyrinėkite šias ribas ir papasakokite apie jas vienas kitam.

Taip pat galite drąsiai mėgautis ir įprastu seksu – juk tai itin malonus procesas (orgazmas nebūtina turi būti pagrindinis tikslas). 

Priežasčių, kodėl vyrui sunku patirti orgazmą, yra įvairių, bet svarbiausia – daugelį jų galima išspręsti. Nebijokite apie tai kalbėtis, domėkitės, drąsiai ieškokite pagalbos ir palaikykite vienas kitą. Tai padės ne tik rasti problemos priežastį ir jos sprendimo būdą, bet ir išlikti artimiems.

Šaltiniai: https://pleasurebetter.com/orgasm-statistics/#References 

Ką daryti kai jis negali baigti?Taip pat skaityk: Po sekso apsiverkiu: ar tai normalu?

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.