Ką daryti, kai įsimyli geriausią draugę?

Iliustracija Saulė Gimžūnaitė

Sako, meilė nutinka netyčia, kai to labiausiai nesitiki. Karolina įsimylėjo savo geriausią draugę, užgimė meilė, nors abi nesuprato, kas ar kodėl su jomis vyksta. Šis epizodas – tai paprastas pokalbis apie dviejų moterų santykius ir jų užkulisius, ir kaip pagydyti sužeistą širdį.

Karolinai reikėjo išvažiuoti į tolimą šalį, persikelti į kitą miestą, grįžti atgal į Lietuvą, išbandyti terapiją, būrėjas ir iš naujo susipažinti su savimi, kad rastų vidinę ramybę. Ir, praėjus penkiems metams, vis dar nebūna nė dienos, kad ji apie ją nepagalvotų. Tad mums kalbantis natūraliai kilo klausimas: o ką daryti, kad galėtum normaliai gyventi toliau, kvėpuoti ir vėl mylėti?

Ačiū Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai

Komentarai (12)

 • Bamma

  Liuks :))) labai nuostabiai!

  reply
 • Elena

  Komentaras Rasai. norėtųsi, kad stengtumėtės atskleisti unikalią pašnekovės patirtį, o ne saviškę lygintumėte su jos. Man tai labai svarbu. dauguma užduodamų klausimų iš karto primetė atsakymą, taip pat jie užduodami taip, jog nelabai atskleidžia pašnekovės patyrimą, kas man asmeniškai klausant šio įrašo ir buvo svarbiausia. vietomis pasirodė, kad nelabai klausote ką pašnekovė pasakoja, nes buvo klausimų į kuriuos jau atsakyta pokalbio metu, bet jie vis kartojami. Sėkmės ateityje ,)).

  reply
  • Nijole

   O man kaip tik labai patinka, kad Rasa pasidalina savo patirtimi, atrodo leidžia pašnekovei dar labiau atsiverti, pati apsinuogindama.
   Labai patiko man šitas pokalbis 🙂

   reply
  • R.

   Man trūko nuoseklumo iš vedėjos pusės, nes iš karto pradėta kalbėti apie santykių pabaigą
   Nebuvo kalbėjimo apie perėjimą nuo draugystės prie jausmų, kaip tai nutiko.

   reply
 • Barbora

  Man labiau norėjosi išgirsti pašnekovės istorijos pradžią.Kaip įvyko tas įsimylėjimas,kaip ji jautėsi supratusi,jog įsimylėjo draugę?? Ar nebuvo baisu pripažinti,jog moteris myli moterį?? Kaip jausmai išsirutuliojo iki santykių?? Nes lyg tokia įdomi nekasdienišja istorija be pradžios, o tik iškarto apie nelaimingą pabaigą 🙁 jei pašnekovė galėtų brūštelt savo pradžios patirtį būtų labai ačiū!

  reply
 • Gyvenimas

  Man labai keistai susiklausė toji tyla, kuomet į klausimą ar žinojo apie jūsų santykius tėvai. Buvo atsakyta ne. Lyg pačią Rasą tas faktas nustebino 🙂

  O šiaip ačiū, dar ir dar karta. Vienas malonumas yra pasiklausyti Jūsų podcastų 🙂

  reply
 • Dėkinga

  Pritariu Barborai dėl to, kad norėtūsi išgirsti pačią istorijos pradžią, bet šiaip išklausius įrašą šviečiu džiaugsmu ir dėkingumu. Nešioju savyje paslaptį, kad per paskutinius du metus nėra dienos, kada nepagalvočiau apie vieną žmogų ir man tai atrodė kaip visiškas nenormalumas, galvojau, kad jokiu būdu negaliu kažkam apie tai prasitarti. Dažnai graužiau save visokiom mintim “turiu tai pakeisti!, juk tai jau nesveika, pati pagalvok., Esi užvaldyta, daryk kažką.”O dabar išgirdau šią drąsią merginą ir viskas lyg apsivertė “Ji galvoja ir net ne du, o penkis metus! Ir viskas su tuo ok! Tai su manim irgi viskas gerai?!”. Keistoka net, atrodė kad viena žemėj vaikštau su tokiu dalyku.
  Didelis ačiū už suteiktą naują požiūrį,
  Ikii!

  reply
 • BOBA VIENAAKE

  Labai įdomi tema, bet nelabai įdomiai atskleista. Pritariu jau komentavusioms, kad trūko istorijos herojės patirčių. Taip norėjosi išgirsti daugiau pasakojimo apie pačius santykius su tos pačios lyties žmogumi. Bet šiaip labai palaikau “Karoliną”, meilė ją atras ir manau, kad visiškai nėra svarbu ar tai bus vyras ar moteris. Nes mylėti yra JĖĖĖGA, atiduoti save sau artimai sielai.

  reply
 • Gerda

  Man irgi pritrūko detalesnės įžangos apie pašnekovės santykių pradžią. Suprantu, kad šie pokalbiai yra orientuoti į žmonių išgyvenimus, bet klausantis šio interviu, turint omenyje, jog ši istorija unikali, mintyse kirbėjo labai daug pašalinių klausimų ir norėjosi, kad Rasa kažką panašaus paklaustų – pvz.: kaip buvo peržengta draugystės riba? Kaip jos abi suprato, kad jaučia simpatiją vienai kitai? Kaip skiriasi, santykiai draugaujant su moteriškaja lytimi nuo vyriškosios? Ar antroji pusė moteris labiau supranta kitą moterį? Ir pan. Gal vertėtų pagalvoti apie ilgesnę podcasto trukmę, kad liktų daugiau laiko įsigilinti į pašnekovo istoriją 🤔.

  reply
 • Julija

  Pati esu atvirai biseksuali ir to visiškai nesigėdiju, tai Karolinai linkiu pripažinti save ir nebeieškot kuri ta lytis jai labiau patinka, o tiesiog džiaugtis meile! :)) Turėjau vyrą, išsiskyriau, dabar turiu merginą ir visiškai neklausinėju: o tai kuri čia man ta lytis patinka? Šita laisvė priimti save yra tikrai geriausia. O Rasai palinkėčiau daugiau pasidomėti lgbt temomis nes pokalbio metu atrodė, kad jai pačiai keista, jog merginos gali kartu būti ar vaikščioti susikibusios, jo, tai neįprasta, bet tikrai visiškai ne keista :)) sėkmės ateityje!:))

  reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.