vasara drauge

Jūsų bendra vasara: ko reikia, kad ji būtų įsimintina?

Yra buvę įvairių vasarų mano gyvenime: ir mėgaujantis santykiais su partneriu, ir būnant visai vienai, ir išgyvenant ką tik nutrūkusią draugystę. Man smagiai praleisti vasaras padėjo vienas dalykas – planavimas. Turbūt nėra nieko blogiau, negu likti vienai Vilniuje karštą savaitgalį: be mašinos, be draugų, tik su katinu. Tokios dienos primindavo vaikystės dienas, kai ištisas vasaras praleisdavau kieme ant asfalto ir laukdavau, kada ateis paskutinė rugpjūčio savaitė ir grįš mano draugai iš kaimų. Tačiau net ir vienai, neturint mašinos, galima praleisti labai turiningą, nuostabią vasarą. Tik svarbu mokėti viską planuoti iš anksto, būti iniciatyviai ir entuziastingai, kai sulauki kitų žmonių kvietimo. O kaip turėti geriausią vasarą kartu su partneriu (-e), aptarsiu žemiau.

KAIP PRALEISTI GERIAUSIĄ BENDRĄ VASARĄ?

1. Aptarkite savo lūkesčius

Čia yra santykių ginčų pagrindo klasika: niekas niekam neiškomunikavo, ko tikėjosi ir norėjo, o paskui supyko ant partnerio (-ės), nes to negavo:) Taip nenutiks, jeigu abu susėsite prie stalo ir aptarsite, ko kiekvienas tikitės iš šios vasaros.

Jei nežinote, nuo ko pradėti, siūlau išmėginti šiuos klausimus:

a) Kur norėtum nukeliauti?

b) Kokias pramogas Lietuvoje norėtum išbandyti? (baidarės, nakvynė palapinėje, žygiai…)

c) Su kokiais žmonėmis norėtum pasimatyti ar praleisti kelias dienas?

2. Atsiverskite savo kalendorius

Susidėliokite savo būsimas veiklas ir keliones pagal datas, rezervuokite nakvynės vietas, susitarkite su draugais, jeigu jie irgi įtraukti į jūsų planą.

3. Kelios idėjos jūsų vasarai

Mes su partneriu antrus metus keliausime po Lietuvą. Šį kartą aplankysime pietinę dalį. Nakvosime stovyklavietėse arba miškuose, gaminsime maistą ant laužo ir maudysimės ežeruose. Praėjusiais metais tokia kelionė man buvo viena geriausių gyvenime.

Taip pat su draugais planuojame aplankyti kaimynines šalis ir geriau jas pažinti: šią vasarą leisimės į pažintį su Lenkija. Kartu su savimi pagriebsiu šias žaidimo kortas „Drauge”, kuriose yra 70 įvairiausių klausimų lietuvių kalba – jie padės sukurti šiltus ir prasmingų pokalbių kupinus vakarus.

Dar kelios mintys: organizuoti iškylas per pietus, plaukti baidarėmis, sūpuotis hamakuose, degintis prie jūros ar eiti į mėgstamiausios grupės koncertą.

4. Vasarą tobulėk

Neseniai man parašė draugė, kuri į medaus mėnesio bagažą įsidėjo F. Dostojevskio romaną „Nusikaltimas ir bausmė“… ir supratau, kad žmonės, kurie nuolat tobulėja, neieško tinkamiausio laiko tam. Vasara gali būti nuostabaus augimo metas – būtent dabar galime perskaityti visas tas ilgai atidėtas knygas, galime užsirašyti į intensyvius kalbos kursus (pvz., netikėtai radau italų kalbos kursus – pamokos po 2 val. kiekvieną darbo dieną truks tik mėnesį. Galbūt kažkam iš jūsų aktualu?..), galime mokytis plaukti, wakeʼinti, pradėti bėgioti ar valgyti daugiau vaisių ir daržovių…

5. Kodėl svarbu susiplanuoti vasarą?

Gaila, bet daug vasarų prabėgo tiesiog nepastebėtos. Prisimenu vieną epizodą: save – vieną rugpjūčio paskutinę savaitę galvojančią apie tai, kad baigėsi vasara, o ežere maudžiausi tik kartą, gamtoje beveik nebuvau ir didžiąją laiko dalį pradirbau arba praleidau nerimaudama. Kad taip daugiau nepasikartotų, nuo šiol visas vasaras stengiuosi semti pilnais šaukštais. Tai padaryti rekomenduoju ir tau!

Gražios vasaros!

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.