Išskirtinis Naujųjų šventės įvaizdis grožio standartų griovėjoms

Tekstas: Rugilė Miškinytė

Nuotraukos: Pretty Ugly

Ruošiantis Naujųjų vakarėliui labiau norisi atsipūsti ir nusiraminti, o ne leisti valandas ryškiai apšviestose parduotuvių persirengimo kabinose. Mažiausiai norisi ir spoksot į spintos turinį atsisėdus ant grindų, sukant galvą, kaipgi čia įdomiau apsirengus. Taigi norime jums pagelbėti apsispręsti ir padrąsinti ne bet kokiam, o išskirtiniam Naujųjų deriniui, kuris nušluostys nosį bet kokiam dreskodui ir skoniui. Patarimų dėl naujametinio vakarėlio įvaizdžio pasiteiravome grožio standartų ir taisyklių absurdiškumą pabrėžiančių mados kūrėjų trijulės Pretty Ugly.

KAM IŠVIS KVARŠINTI GALVĄ DĖL IŠSKIRTINIO ĮVAIZDŽIO?

Anot merginų komandos, apranga yra geras būdas ką nors pasakyti: „Rengdamasis ir taip kurdamas savo meno kūrinį jau iš anksto gali užprogramuoti, kokius pokalbius ir veiklas tą vakarą norėsi daryti. Mada yra vizuali kalba, ryškiu įvaizdžiu galima pasakyti labai daug vos tik įėjus į kambarį ir dar nespėjus tarti nė žodžio.“ Be to, kiek neįprasta apranga gali paskatinti smagią, atpalaiduojančią veiklą ar sukurti ypatingą nuotaiką: „Apsirengus suknelę su kutukais juk būtų sunku nesisukti ratais ir nejudėti tvisto ritmu“, – sako kūrėjos.

ĮKVĖPIMO PAIEŠKOS TEN, KUR ŠIRDIS

Pasak Pretty Ugly kūrėjų, įkvėpimo galima semtis visur, svarbiausia, kad tai būtų širdžiai artimas dalykas. Galima atsigręžti į mėgstamą filmą, augalą, gyvūną, išskirtinį veikėją, ryškių linijų iliustraciją, spalvotą paveikslą, įdomių formų arbatinuką, metų laiką. Iš viso to pasiskolinti spalvas, formas, tekstūras. Gera mintis susikurti personažą, duoti jam vardą ir jį aprengti. Trumpas žodžių junginys, kaip, pavyzdžiui, „rožinis kaubojus“ ar „fabulous cozy Monday“ iš karto pasufleruoja, kas tiktų. O svarbiausia – į nieką nežiūrėti per daug rimtai.

PRAKTIŠKUMAS

Ne paslaptis, kad kokybišką, širdžiai mielą įvaizdį įmanoma susikurti ir neišleidžiant krūvos pinigų. „Drabužius visada galima skolintis ir mainytis su draugėmis. Galima labai sėkmingai rasti vieną pagrindinį trijų eurų akcentą padėvėtuose/vintažinėse.“
Anot pašnekovių, kitas lengvas būdas neišlaidauti – išbandyti naujus derinius su jau turimais drabužiais. „Viską pamatyti naujomis akimis gali užtekti kelių aksesuarų, o gal visad laisvus marškinius surišti, prasegti, susegti, galų gale, net pabandyti apsirengti atbulai. Galima įsivaizduoti, kaip tavo pamiltus marškinius nešiotų Billie Eilish, Frida Kahlo, Marija Antuanetė ar drag karalienė.“

PAPRASTAI, BET NE PRASTAI

Norint atrodyti įdomiau, nebūtina visiškai išlipti iš savo komforto zonos ir vakarėly jaustis lyg nesavam kūne. Štai keli Pretty Ugly patarimai, kaip susikurti paprastą, bet kitokį naujametinio vakarėlio įvaizdį:
• Saugus, bet akį traukiantis variantas yra vienspalvis aprangos derinys, kai nuo galvos iki kojų apsirengiama viena spalva.
• Net ir su paprasčiausia apranga lengva pasijausti šventiškai įprastus smulkius papuošalus pakeitus į didesnius, blizgesnius.
• Į komplektą įmaišius keletą sluoksnių, pvz.: palaidinė + megztinis + liemenė arba kelnės + suknelė + palaidinė, viskas atrodys kur kas įdomiau.
• Galima derinti tekstūras lygu/blizgu + minkšta/pūkuota.
• Taip pat įdomu apsirengti paprastai, bet visus nustebinti drąsesniu makiažu, įtraukti spalvų, formų, blizgučių. Neturint ryškesnių šešėlių, lūpdažį paversti akių vokų dažais ir skaistalais. Net ir maža makiažo detalė, kaip ryškiaspalvės lūpos, gali paprastą įvaizdį paversti šventišku.

MAKIAŽO LAISVĖ

Kalbant apie makiažą, įprastai patariama išsirinkti vieną veido bruožą, kuris pataps akcentu, o kitus palikti paprastesnius. „Tad jei akys švyti spalvom ir blizgučiais, lūpos gali būti neutralios, ir priešingai – jei lūpos ryškios ir spalvingos, akys gali būti kukliau padažytos“, – sako kūrėjos.
„Tačiau dar įdomiau yra sukurti akcentus ne ant lūpų ir akių, o, pavyzdžiui, ant smilkinių ar skruostų – deimančiukai, perliukai, plunksnelės – galimybės beribės! Jie visi nesunkiai prisiklijuoja su įprastais blakstienų klijais. Kuriant šventinį makiažą, ribų nėra – galima viskas, ko norisi. Naujieji metai, ne darbo pokalbis – tai šventė, tai žaidimas ir nepataisomų klaidų čia nepridarysi.“
„Jeigu vis dėlto norisi subtilesnio veido, galima sužaisti su švytinčia oda (į įprastą pudrą įmaišius šiek tiek veido aliejaus arba blizgučių), dar papildomai panaudoti holografinius skaistalus ir leisti sau švytėti ryškiau nei leidžiam kasdien“, – pataria pašnekovės.

Bet kokiu atveju, svarbiausia žinoti, kad įspūdį savo įvaizdžiu visų pirma svarbu sukurti ne kitiems, o sau pačiam. „Juk pirmiausia turi būti smagu ir gera tau, o jau tada seka visi kiti. Greičiausiai dėmesio sulauksi dėl to, kad žmones labiausiai sužavės tavo atsipalaidavimas ir mokėjimas pasidžiaugti akimirka, juk daugelis sau to neleidžiame. Bijome, kad į mus pažiūrės nerimtai, keistai“ – pabrėžia Pretty Ugly komanda. Taigi, galbūt Naujųjų vakarėlis – puikus metas imti ir atsipalaiduoti?

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.