Draugai su privalumais: ar įmanoma?
Apie draugų su privalumais situaciją esame girdėję visi: filmą su Justin Timberlake ir Mila Kunis teko matyti daugeliui, knygų šia tema – daugybė, tačiau visos šios išgalvotos istorijos dažniausiai baigiasi vienodai – abu žmonės įsimyli ir santykių statusas iš esmės pasikeičia.
O kaip yra realybėje? Ar visi draugų su privalumais santykiai galiausiai baigiasi sudaužytomis širdimis? O gal paprasčiausiai reikia atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių taisyklių, kurios užtikrina šių santykių sėkmę?
Apie tai šiandien ir kalbėsime!
Draugai su privalumais: kaip atrodo tokie santykiai?
Toks santykių tipas, kaip ir bet kuris kitas, turi savo apibrėžimą. Draugai su privalumais – tai du žmonės, besimėgaujantys fiziniu artumu, tačiau neįsipareigoję vienas kitam. Jiems smagu leisti laiką kartu, tačiau nėra jokios romantikos, bendraujama draugiškai, kaskart pasimėgaujant seksu.
Yra žmonių, kuriems šis santykių modelis iš tiesų veikia. Pavyzdžiui, tiems, kurie neturi laiko ir noro kurti emocinio ryšio, arba tiems, kurie teikia pirmenybę ne monogaminiams santykiams. Taip pat draugų su privalumais scenarijus patinka žmonėms, kurie neseniai nusivylė rimtais santykiais, liko įskaudinti, tad kaip šiaudo griebiasi fizinio kontakto su žmogumi, kurį pažįsta jau kurį laiką ir su kuriuo jaučiasi gana saugiai, kad galėtų mėgautis fiziniais malonumais.
Iš tiesų seksualinių malonumų tyrinėjimas yra viena dažniausių paskatų leistis į tokius santykius. Atrandi tai, kas tau patinka, dar labiau pagerini savo įgūdžius ir visa tai darai kartu su draugu.
Ką žinoti prieš leidžiantis į draugų su privalumais santykius?
Prieš stačia galva neriant į tokius santykius, reikia daug ką išsiaiškinti ir aptarti. Taisyklės čia gali labai stipriai padėti, todėl pirmasis, pats svarbiausias žingsnis yra pokalbis.
Išsiaiškinkite, ko abu norite iš šių santykių
Draugų su privalumais santykių formų būna įvairių. Pavyzdžiui, kai kurie yra tik fiziniai, o kiti į santykius nori įnešti ir šiek tiek emocijų. Todėl labai svarbu nustatyti konkrečias taisykles ir to laikytis, kaskart atvirai apie tai pasikalbant – ypač jei vieno iš jūsų jausmai pradeda keistis (tai gana dažnas tokių santykių scenarijus).
Svarbu, kad abu žinotumėte, ką reiškia žodžiai „draugai su privalumais“. Jeigu norite tik fizinio artumo ir nieko daugiau, abu turite su tuo sutikti ir neturėti kitų užslėptų ketinimų. Prisiminkite, kad šie santykiai labai skirsis nuo įprastų – neisite į pasimatymus ir negalėsite kitas kitam ant peties išsiverkti. Nuolat palaikykite atvirą dialogą: kalbėkitės, koks elgesys šiuose santykiuose yra priimtinas ir koks draudžiamas.
Pasiruoškite visiems scenarijams
Nors tokių santykių pradžia gali atrodyti kaip labiausiai jaudinantis dalykas jūsų abiejų gyvenime, nepamirškite, kad prieš susitardami būti draugais su privalumais jūs buvote tik draugai. Jeigu imsite pyktis ir viskas pakryps išsiskyrimo link, pagalvokite apie draugo praradimo galimybę ir nuspręskite, ar norite tuo rizikuoti.
Tokiems santykiams labiausiai tinka žmogus, su kuriuo visai neseniai susipažinote ir jokių jausmų jam nejaučiate. Idealiausias kandidatas šiems santykiams yra tas, kuris traukia fiziškai, bet ne emociškai. Tačiau svarbu, kad vienas kitu patikėtumėte, jaustumėtės saugiai, gerbtumėte vienas kito ribas: tiek emocines, tiek seksualines.
Būkite atviri
Kad išvengtumėte painiavos, įskaudinimo ir klaidingai suprastų signalų, turėtumėte būti visiškai atviri vienas kitam. Neatskleisti motyvai ar slapta bręstantys jausmai turi būti „padėti ant stalo“ ir aptarti.
Taip pat būtinai pakalbėkite apie santykius su kitais žmonėmis. Būnant draugais su privalumais, bet kuris iš jūsų gali laisvai susitikinėti su kitais ir veltis į įvairius santykius. Todėl, be fizinės sveikatos, svarbu apsaugoti ir emocinę ir suprasti, kad jūsų santykiai gali baigtis bet kuriuo metu ir dėl bet kokios priežasties.
Kalbėdami apie sveikatą, aptarkite, kokias apsaugos priemones naudosite sekso metu, ir būtinai pasakykite, jeigu sergate kokiomis nors lytiškai plintančiomis ligomis.
Nuspręskite, kiek laiko šie santykiai tęsis
Gali nuskambėti keistai, tačiau šį klausimą taip pat reikia apsvarstyti. Jei nuo pat pradžių susitarsite dėl santykių trukmės, vėliau išvengsite skausmingų ar nemalonių akimirkų. Galite aptarti galimybę viską nutraukti tuo atveju, jeigu po kurio laiko santykiai pradės kelti neigiamas emocijas, kuris nors iš jūsų imsite jausti kaltę.
Nebūkite su žmogumi, kuriam jaučiate šiltesnius jausmus
Neturėtumėte užmegzti tokių santykių su patinkančiu žmogumi tikėdamiesi, kad visa tai pereis į ką nors rimčiau. Jei sutinkate tiesiog miegoti kartu, neturėtumėte tikėtis, kad vieną rytą jis ar ji atsakys į jūsų jausmus. Ne visiems lengva atskirti emocinius jausmus nuo seksualinių santykių, tad rinkitės žmogų, su kuriuo nenorėtumėte turėti rimtų santykių ir nieko iš jo nesitikite.
„Nebegėdos“ sekėjų nuomonė: ar draugai su privalumais įmanomi?
Ši tema neišsemiama ir vieno tinkamo atsakymo į šį klausimą nėra, todėl norėjome sužinoti, ką apie draugus su privalumais galvoja mūsų begėdžiai sekėjai. Dalijamės jų pastebėjimais.
Sekėjų vardai pakeisti, siekiant išsaugoti privatumą.
Darius: Studentavimo laikais labai įmanomi buvo.
Kristina: Taip, įmanomas. Man pačiai 19 metų ir sakiau, kad niekada neturėsiu draugo su privalumais, bet va jau 5 mėnesiai, kaip turiu.
Monika: Ne, nes kažkada vis tiek išlenda jausmai. Toks jau žmogus yra.
Saulė: Įmanomas tik tam tikrą laiką. Nes vienaip ar kitaip santykiai pradeda progresuoti ar regresuoti. Tam, kad viduriuką išlaikytum, reikia nuolat brėžti ribas sau ir jam, tiesiog oksitocinas daro savo darbą.
Paulina: Įmanoma, jeigu to nori abi pusės ir kalbat apie tai, ko norit ir tikitės iš tokių santykių.
Toma: Įmanoma, kai abu tenkina. Puikus santykių tipas po skyrybų ar dar ieškant savęs.
Rūta: Viskas įmanoma, jei tinka abiem pusėm. Man, pavyzdžiui, nepatinka miegoti su šiaip kažkokiais žmonėmis. Man reikia didelės aistros, kuri automatiškai išveda iš draugystės rėmų.
Urtė: Ne. Kažkuris anksčiau ar vėliau įsimylės ir bus skaudu, jeigu kita pusė norės likti tik tokioje stadijoje.
Justė: Įmanoma, kai abu sutinka ir yra taisyklės.
Fausta: Ne. Aš buvau ta draugė. Tapom pora, beveik vestuvės, o tada sužinojau, kad jis mylisi su kita drauge.
Virginija: Įmanoma, bet reikia nubrėžti emocines ribas ir laiku sustoti, kai bandoma tą liniją peržengti.
Diana: Man ne. Aš su draugais nemiegu, turbūt todėl, kad tikiu tikra draugyste tarp vyro ir moters.
Ugnė: Įmanoma. Ypač jeigu neturi laiko, noro santykiams, bet fizinio kontakto reikia.
Aistė: Taip, jeigu (ironiškai) nesate draugai. Kitu atveju skirtumas nuo santykių – minimalus.
Gabrielė: Ne. Visada bus vienas, kuris norės daugiau…
Galime drąsiai sakyti, kad vieno atsakymo į klausimą, ar tokie santykiai įmanomi, nėra. Banalu, bet gana tikslu būtų sakyti, kad nepabandęs – nesužinosi. O ar tu pabandytum?
Taip pat skaityk: Keisti dalykai, kurie yra seksualūs mūsų sekėjams