Didžiausi mitai apie moterų draugystę: sekėjų pasidalinimai

Moterų draugystės tema dažnai paremta daugybės niekuo nepagrįstų, bet stipriai įsišaknijusių mitų. Pradedant tuo, kad moterys viena su kita niekada nebūna nuoširdžios, baigiant tuo, kad moterų draugystė vis tiek nebus sėkminga, nes kažkuriuo metu abi pradės pyktis dėl to paties vaikino ar vyro.

Kokie yra dažniausiai pasitaikantys mitai, susiję su moterų draugyste, ir kodėl šios draugystės forma mums yra tokia svarbi?

Dažniausi mitai apie moterų draugystę

Kad ir kiek nuostabių draugysčių su kita moterimi būtum sukūrusi, tikrai atsiras žmonių, kurie turės ką apie tai pasakyti. Iš tiesų egzistuoja net keli mitai, kurie dažnai pasikartoja tiek bulvarinių žurnalų antraštėse, tiek televizijos laidose. Keletą jų ir apžvelkime.

Moterys visada viena kitai kažko pavydi

Visiškai natūralu kartas nuo karto kažko pavydėti kitam žmogui, tačiau tai tikrai nėra taisyklė kalbant apie moterų draugystę. Draugystė yra palaikymas, geras laikas kartu, pagalba. Pavydas yra tokia pati emocija kaip džiaugsmas ar liūdesys, kurios, jeigu įsisąmoniname, neslopiname, todėl ji nevirsta griaunančia jėga. Tai, kad kartais pavydime kitiems, rodo, jog turime ko išmokti iš jų, kur patobulėti ar paaugti. Juk tai – puiku! 

Didžiąją pokalbio dalį moterys tiesiog pykstasi dėl vaikinų

Kai mūsų akiratyje atsiduria naujas susižavėjimo objektas, greičiausiai apie tai tikrai papasakosime savo geriausioms draugėms. Draugiški pašiepimai tikrai nėra pagrindinis moterų draugystės akcentas. Tarp draugų dažnai kyla su meile susijusių dramų, ir tikrai nebūtinai vien tik moterų kompanijoje. Nesutarimai draugaujant yra visiškai normalus dalykas – svarbiausiai mokėti adekvačiai spręsti problemas ir nustatyti ribas vieni kitiems, kad pašiepimai nevirstų skaudinančiais.

Moterų draugystė nėra tokia tikra kaip vyrų

Moterų draugystė dažnai įvardijama kaip netikra, kai nutrunka. Tačiau pripažinkime, kai kurios draugystės negali tęstis amžinai – tai yra natūrali gyvenimo eiga. Daugelis žmonių turi tą pirmąjį vaikystės draugą, kuris buvo kartu nuo pat pradžių, tačiau bėgant laikui draugų atsiras vis daugiau. Svarbu atsiminti, kad mums augant ir keičiantis, keičiasi ir mūsų draugai, ir tai visai nereiškia, kad kažkuri iš buvusių ar esamų draugysčių yra netikra.

Galų gale, tarp vyrų ir moterų draugystės tikrai nėra skirtumo – buvimas geru draugu nėra susijęs su lytimi.

Kokių mitų yra girdėję mūsų sekėjai?

Šį klausimą savo instagramo paskyroje uždavėme ir sekėjams. Šie pasidalino savo girdėtais mitais apie moterų draugystę.

Laura: Kad visi komplimentai yra nenuoširdūs.

Emilija: Kad draugei gali patikėti paslaptis.

Karolina: Moterys visada viena kitai pavydi.

Miglė: Kad draugystės neįmanomos. Nes vyrą nuvilios.

Ignė: Visos draugauja tik dėl naudos.

Aistė: Jeigu geros draugės, tai turi kasdien kalbėtis bent po valandą.

Jurgita: Draugės pykstasi dėl tų pačių vaikinų.

Kamilė: Moterų draugystės susideda vien tik iš apkalbų.

Greta: Kažkuri iš draugių niekada nebus 100 procentų nuoširdi.

Urtė: Jeigu draugauja 3 moterys, viena iš jų bus atstumta.

Akvilė: Moterys tarpusavyje pykstasi daug dažniau negu vyrai.

Viktorija: Jeigu draugystė iširo, greičiausiai dėl vyro.

Gintarė: Visose draugystėje egzistuoja konkurencija.

Kodėl mums reikia moteriškos draugystės?

Bendravimas su draugais mums padeda išlaikyti savo emocinę pusiausvyrą, ypač kai susiduriame su stresu. Galimybė su kažkuo pasidalinti savo rūpesčiais išlaisvina ir neleidžia kauptis neigiamoms emocijoms. 

Platoniškas artumas su draugėmis skatina stresą mažinančių geros savijautos hormonų, tokių kaip oksitocinas, dopaminas ir serotoninas, išsiskyrimą – visa tai būtina emocinei gerovei ir fiziniam ilgaamžiškumui. Dar visai neseniai ištrūkus iš izoliacijos dėl pandemijos, dabar labiau nei bet kada intymumas, kuriuo dalijamės su draugais, padeda išvengti izoliacijos jausmo, didina priklausomumo jausmą ir padeda susitvarkyti su pasauliu, kuriame gyvename.

Turbūt visiems pažįstamas tas šilumos ir pilnatvės jausmas, kuris užplūsta po vakarienės su geriausiomis draugėmis? Planuokite tokius susitikimus dažniau! Kad pokalbiai nenutrūktų ir vingiuotų pačiomis įvairiausiomis temomis, į susitikimą prigriebkite ir mūsų komandos specialiai tokiems susibūrimams sukurtas kortas „Begėdės“. Smagūs, atviri, jautrūs ir labai įdomūs klausimai užkurs pokalbį, kuris tęsis valandų valandas. 

 

 

Taip pat yra daug šaltinių, kuriuose sakoma, kad moterų draugystė prailgina gyvenimo trukmę. Tai paaiškinti labai paprasta. Remiantis UCLA atliktais tyrimais, sunkiais gyvenimo momentais mes kreipiamės į artimiausius draugus – taip atsikratome streso ir neleidžiame neigiamoms emocijoms valdyti mūsų gyvenimo. 

Kai pradedame žiūrėti į savo draugystę kaip į investiciją, galime suprasti, kad įsipareigojimas nėra skirtas tik romantiškiems santykiams. Sąmoningai stengdamiesi pasirinkti draugus, sukuriame nuoseklumo įprotį, kuris ilgainiui suteikia mums ilgalaikę paramą. Tikra ilgalaikė draugystė reiškia priimti, koks kiekvienas iš jūsų esate skirtingais gyvenimo etapais, ir pasirinkti tobulėti įvairiais individualiais būdais, bet kartu.

 

Šaltinis: https://taylorlab.psych.ucla.edu/wp-content/uploads/sites/5/2014/11/2011_Tend-and-Befriend-Theory.pdf 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.