Dėl ko biškį gėda Nebegėdos įkūrėjoms Beatai ir Kotrynai?

Nuotraukos: Ugnė Vasyliūtė

Mūsų per įvairiausius interviu vis klausia: ar jau jums visai visai nebegėda? O gal dar yra dalykų, kurių gėdijatės? Tai mes galvojome ir atradome, kad vis dėlto yra dalykų, kurių net mums vis dar biškį gėda. Tad ta proga šią savaitę savo instagramo paskyroje užkūrėme akciją #biskigeda. Kviečiame ir jus dalintis dalykais, kurių jums vis dar gėda savo instagramo paskyrose ir kartu visas tas gėdas išgėdėti.

Šiomis dienomis dirstelėję į socialines medijas galime stebėti, kaip visi smagiai sportuoja namuose, myluojasi su partneriais ir valgo sveiką maistą, bet… ar visa tai, ką matome, tikrai yra tiesa? Juk sutiksite, kad už kadro nuo smalsių sekėjų akių tikrai paliekame šį bei tą ir į viešąją erdvę keliame tik nedidelę dalį tikro gyvenimo, o tam tikrus dalykus nutylime net nuo artimiausių draugų. Ko gėdijamės? Ką stengiamės paslėpti vieni nuo kitų?

Nebegėdos įkūrėjos Kotryna Bass ir Beata Tiškevič šiame interviu dalinasi tuo, ko joms vis dar gėda ir kaip joms sekasi sutarti su savo partneriais, būnant vienoje patalpoje 24 valandas per parą.

Ar yra dalykų, dėl kurių jums dar biškį gėda?

Kotryna: Man dažnai #biskigeda tiesiog pripažinti sau, kad nesugebu tobulai visko atlikti. Stengiuosi sėkmingai laviruoti tarp motinystės, dviejų verslų, išlaikyti santykius su partneriu, draugais, kolegomis. O dar reikia rasti laiko sau, pasivyti kitus, gyventi tobulai apšlifuotą gyvenimą…

O tikra tiesa yra ta, kad dažnai valgau vakarienei koldūnus, nuoširdžiai nemėgstu sportuoti ir naktimis sapnuoju ne tobulą dieną su vaiku, o nešvankų, pokštų kupiną vakarą su draugėmis piktnaudžiaujant proseku. Bet negi čia dabar visiems apie tai pasakosiu, juk tai visai nepagirtina!

Beata: Geras Kotrynos atsakymas (juokiasi). Man kartais #biskigeda dėl to, kad esu intravertiškas žmogus ir visai kitaip suvokiu bendravimą su kitais. Aš nemėgstu apsikabinimų, bučinukų į skruostą su visais, būryje žmonių dažniausiai jaučiuosi sumišusi. Nelabai mėgstu turėti daug draugų, su kuriais gerčiau kavytę, nemoku palaikyti ryšio su šimtais žmonių, nors mano aplinkoje tai labai priimtina ir pageidautina. Dėl to tas karantino laikotarpis šia prasme man yra didelis palengvėjimas nuo šių sunkių „pareigų“. Ir taip, gėdijuosi, kai elgiuosi kitaip negu priimta, kartais vis pagalvoju, gal aš tiesiog blogas žmogus? (juokiasi)

Ne tik mūsų visuomenėje, bet visame pasaulyje sekso tema yra apipinta didžiuliu tabu. Ar jums ši tema kada nors buvo tabu?

Kotryna: Tikrai buvo ir dažnai. Visiems gerai pažįstamas scenarijus, kai žiūrint filmą kartu su tėvais ateina laikas TAI SCENAI. Įsivyrauja nejauki tyla, o tais laikais net neturėdavom ką skrolinti, tai tekdavo nusukti akis ir laukti komentaro iš mamos: „Nu ir filmą čia išrinkot“. O ką kalbėti apie nejaukią tylą, kai ta drąsesnė draugė po poros gėrimų ima atvirauti apie fetišus, o aš visai netikėtai užsimanau parūkyt, nes kažkaip #biskigeda papasakot apie savo patirtis. Jei atvirai, tai tik mano gyvenime atsiradus Nebegėdai ta gėda ir atsitraukė. Dabar mano aplinkoje tabu pokalbiams apie seksą nebeliko.

Beata: Ši tema man visada buvo tabu: tėvai apie tai su manimi nešnekėjo, mokykloje būdami paaugliais krizenome per lytinio švietimo pamokas, o jeigu kokia klasiokė su kuo nors permiegodavo, tai sutartinai su visais kitais ją laikiau pasileidusia, o apie seksą nekalbėjau net su tais, su kuriais mylėjausi (šypsosi). Vis dar jaučiu savy gėdą šiuo klausimu, bet dėl Nebegėdos ta gėda vis labiau traukiasi ir mąžta.

Ar kada nors gėdijotės savo kūno, nepriėmėte jo? Kas padėjo jį pamilti?

Beata: Aš turėjau kreivus dantis, tai mano visa paauglystė yra praleista nesišypsant. Nekenčiau savęs dėl tų dantų. O vėliau dar atsirado ir aknė… Atrodė, kad esu siaubingai negraži mergina ir labai savęs gėdijausi. Savo kūną padėjo pamilti… matyt, laikas?

Suvokimas, kad esu daugiau nei mano kūnas ir pasaulis yra daug didesnis už veidrodį. Manau, kad fainai būti ypač gražiu žmogumi. Na, žinot, būna tokių! Bet ir aš sau visai nieko (šypsosi).

Kotryna: Tikrai esu karštą vasaros dieną prie ežero sedėjusi su džinsais ir marškinėliais, bet tai buvo paauglystės etapas. Aš nesiečiau šios temos vien tik su savo kūnu. Perėjau per įvairius nepasitikėjimo savimi etapus: kai jaučiausi nepakankamai graži, nepakankamai protinga, nepakankamai patraukli, ir turiu prisipažinti, vis dar kartkartėmis taip jaučiuosi. Įdomiausia, kad labiausiai savęs nemėgstu tuomet, kai savimi nepasirūpinu – nerandu laiko pailsėti. Todėl vis stengiuosi prisiminti, kad be meilės sau nebus ir pasitikėjimo savimi.

Abi jau ilgai puoselėjate santykius su partneriais: ar jie yra #couplegoals, žiedai ir gėlytės, ar vis dėlto patiriate sunkumų? Kaip sekasi būti tiek laiko drauge dabar, per karantiną?

Kotryna: Su Tomu juokiamės, kad tai jau ne pirmas mūsų karantinas. Prieš porą metų drauge žiemą praleidome Nidoje, kuo mažiau bendraudami su kitais. Gal ir keista, bet tas metas turbūt buvo mums pats geriausias. Abu turime daug veiklos, tad tas atsiribojimas padėjo labiau susitelkti į tai, kuo užsiimame. Šis karantinas, žinoma, kitoks. Ne tik dėl to, kad patiriame nemažai streso, jaudinamės dėl artimųjų, bet dar ir dėl to, kad rūpinamės kūdikiu.

Jei atvirai, net nežinau ar yra porų, išgyvenusių pirmus metus po vaiko gimimo be barnių ir ašarų. Mums nepavyko, ir gal ir #biskigeda tai pripažinti, bet manau, kad pykstamės dažniau, nei reikėtų.

Tėvystė yra dviejų skirtingų ego susikirtimas, o mes ir po dešimties metų vis dar mokomės pasakyti atsiprašau, prikasti liežuvį, kai reikia. Bet čia labiausiai padeda bendravimas. Kai pasikalbi su bičiuliais, supranti, kad visi turi panašių nesutarimų poroje, niekas negyvena tobulo gyvenimo, kurį kiekvieną dieną matome instagrame, ir nuo to kažkaip lengviau pasidaro kvėpuoti.

Beata: Mano santykiai su partneriu man irgi atrodo banguoti. Jie ne tokie, kaip aš įsivaizdavau būdama jaunesnė, kad būsime kaip Johnny Depp su Kate Moss toj garsioj nuotraukoj, kur jie taip gražiai guli ant lovos. Tokia tiesiog graži, ikoniška pora. Gyvenimas nėra pozavimas nuotraukai.

Susierzinu, kai mums bando pripiešti, kad mes esame #couplegoals, nes visiškai taip nesijaučiu. Man toks jausmas, kad mes su Saulium jau daugiau nei treji metai tvarkome apverstą rūsį. Gal ne pats geriausias apibūdinimas santykiams, bet man jis atrodo taiklus. Karantinuodamiesi būname kartais stipriai susierzinę dėl vienas kito, pakeliame balsą, bet tada stengiamės kalbėtis, susikurti taisykles, nusibrėžti ribas, ieškoti sprendimų. Kartais, kai labai pikta, labai sunku išgirsti kitą pusę. Mokausi nebūti apakinta savo emocijų.

 

Kotrynos SEXY TOP 3:

1. SLUTEVER epizodai Vice TV youtube kanale.
2. Pajudėti pagal TWERK-OUT instrukcijas. Labai retai pavyksta pavaryt, bet jaučiuos labai sexy ir prikaupusi pozityvios energijos po to 🙂
3. „The Ballerina“ vibratorius iš Nebegėdos parduotuvės. Geresnio prietaiso nesu išbandžiusi!!!

Beatos SEXY TOP 3:

1. Sexy suvokimas – supratau, kad aš, kuri esu gyvenime, nebūtinai turiu būti tokia pati savo seksualiniame gyvenime. Aš galiu žaisti, turėti visai kitų savybių ir norų!
2. Cigarettes after Sex daina – Heavenly.
3. Masažo aliejus „YesforLov“ iš Nebegėdos parduotuvės. Masažas man – pati geriausia preliudija nuostabiai seksualinei patirčiai.

Balandžio 1–11 d. Nebegėda instagramo paskyroje kalbėsime apie mūsų visų gėdas ir kaip nuo jų išsivaduoti. Kviečiame prisijungti ir tave, savo instagramo paskyroje pasidalinti įrašu su #biskigeda ir papasakoti apie dalykus, kurių tau dar #biskigeda. Ką palieki už savo socialinių tinklų kadro? Pasidalink! Juk visi šių dalykų turime. Norime sužinoti, kokie tavieji <3

Komentarai (3)

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.