BDSM istorijos naujoje knygoje „Kink“

Nuotrauka: Kamaji Ogino

Šią savaitę prekyboje pasirodė knyga „Kink“. Tai novatoriška grožinės literatūros antologija, tyrinėjanti meilę ir aistrą, BDSM ir visą seksualinių interesų spektrą. Knygą redagavo rašytojos R. O. Kwon ir Garth Greenwell, joje taip pat nemažai gerai žinomų autorių kūrinių.

„Kink“ – dinamiškas grožinės literatūros rinkinys, atveriantis vaizduotės duris į troškimų pasaulį. Istorijos šioje kolekcijoje su nauja, drąsia vizija kalba apie meilę, aistrą, BDSM, seksualinius santykius.

Istorijos nagrinėja paklusimą, jėgos žaidimus, nuolankius ir dominuojančius santykius. Jos mus veda į privačią aplinką, terapeutų kabinetus, pogrindinius sekso klubus ir net į sekso teatrą 20 a. pradžioje Paryžiuje.

„Toli gražu ne stereotipiniai pasakojimai aukština žmogaus troškimų įvairovę ir parodo, kad pagrindinis savęs pažinimo aspektas yra savo seksualumo tyrinėjimas, kuriam svarbus sutikimas ir nereikalingas gėdos jausmas“, – apie knygą sako žurnalistė Nastia Voyonovskaya.

Mėgautis BDSM yra visiškai normalu

Knygos „Kink“ redaktorės R. O. Kwon ir Garth Greenwell sako nenorėję apibūdinti netradicinio sekso 11-os tekstų autoriams laukdamos jų istorijų. „Mums buvo labai svarbu nemėginti brėžti ribų – mes norėjome padaryti priešingai“, – sako Kwon. Net bandydama sau apibrėžti netradicinį seksą Kwon teigia: „Aš vis dar bandau atsiriboti nuo žodžio „netradicinis“. Kodėl sekse mums apskritai turėtų rūpėti bet kokios tradicijos?“

„Kaip ir pati aistra, taip ir šios antologijos istorijos yra sudėtingos ir ne visos užbaigiamos teigiamai“, – sako žurnalistė N. Voyonovskaya. – „Kai kurios palieka skaitytoją, nesiorientuojantį ir sutrikusį, o kitos kuria įtampą, jaudinančius jėgos žaidimus, apipintus paslaptingomis taisyklėmis ir logika.“

„Man taip skauda širdį, kad tiek daug žmonių užauga manydami, jog su jų kūnu kažkas negerai“, – sako Kwon. – „Nemanau, kad turėtume taip jaustis.“

BDSM istorijos kaip erotinis ugdymas

„Kink“ – ne visai erotika. Čia daugiau kalbama apie netradicinio sekso, kaip praktikos, prigimtį ir skirtingus modalumus – netradicinį seksą kaip lūkestį, kaip komunikaciją, kaip apdorojimą, kaip dalyką, pašalinantį mintis, kaip kodą ar laisvę – jis gali išlaisvinti. Tekstuose atstovaujama įvairovė (visų tipų rasės, etninės grupės, lytinės tapatybės ir orientacijos), tačiau pats netradicinio sekso portretas yra santykinai vienodas (beveik visos istorijos suprantamos kaip BDSM). „Kaip įžangoje rašo Kwon ir Greenwell, knyga siekia atpažinti, kaip galios, tarpininkavimo, tapatybės klausimai, keliami intymiame, netradicinio sekso santykyje, gali mums padėti gauti informaciją ir pasakoti didesnius mus supančius kultūrinius naratyvus. Taip prasideda mūsų erotinis ugdymas“, – apie knygą kalba The New York Times žurnalistė Jazmine Hughes.

Taip pat rekomenduojame

EVE ENSLER, GLORIA STEINEM „THE VAGINA MONOLOGUES“

Nusprendžiau pasikalbėti su moterimis apie jų makštis, padaryti makščių interviu, kurie galiausiai tapo vaginos monologais… Pradžioje moterys kalbėjo nenoriai, drovėjosi. Tačiau, kai pradėjo, nebegalėjai jų sustabdyti. Moterys slapta trokšta kalbėti apie savo makštis. Jos netgi įsikarščiuoja, juk niekas apie tai jų neklausia.

IAN KERNER „PASSIONISTA. THE EMPOWERED WOMAN’S GUIDE TO PLEASURING A MAN“

Šiame leidinyje kviečiama atsigręžti į tai, kas užveda vyrus. Knyga aprėpia kiekvieną vyrų seksualumo kampą, pateikia informacijos apie vyrų pasitenkinimą bei atsako į daugelį moterims kylančių klausimų. Tai gali būti bene geriausias būdas įlįsti į vyro kailį.

EMMA KOENING „MOAN: ANONYMOUS ESSAYS ON FEMALE ORGASM“

Tai – įvairiausių moterų istorijų, kurias užrašė Emma Koening, rinkinys. Čia gausu pasakojimų apie nuostabius orgazmus bei apie situacijas, kai moterys net nežino, kas yra kulminacija. Apie nepakartojamas bei traumuojančias patirtis. Surinktos istorijos komiškos, šiltos, o kai kurios ir itin sudėtingos. Nepaisant to, visuose tekstuose sukasi vienas dalykas – moters malonumas. Todėl knygoje yra ir patarimų, kaip jį suteikti moteriai bei pasiekti pačiai.

Sužinok apie mūsų skaitytas knygas tekste: Ką mes skaitėme šiemet?

Komentarai (1)

  • Dalia

    Sveiki,o dar yra sios knygos ir kokia kaina.

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.