Ar valgyti placentą – gera idėja?

Placentofagiją (placentos valgymą) propaguojantieji sako, kad žmogus yra vienintelis žinduolis, po gimimo nesuvalgantis placentos. Internetiniuose forumuose galima pasiskaityti įvairiausių istorijų, kai suvalgius placentą mama pajausdavo stipresnį ryšį su savo vaiku. Krepšininkai kalba apie jėgų suteikiančius placentos ruošinius, o visa to mastą nesunku suvokti Google paieškoje įrašius „placentos receptai“… Ir kur dar futuristinė naujiena – placentos užšaldymas tikintis ateityje iš jos gaminti vaistus!

Kas yra placenta? Ar po gimdymo ją galima pasiimti namo? Kodėl kai kurie ją savarankiškai užkasa? Kaip internete iškilo placentos valgymo idėja?  Ką apie placentofagiją sako mokslas? Kaip dar placenta gali būti panaudota?

Epizodo vedėjas: Lukas Keraitis
Pašnekovės: visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, tinklaraščio www.sumanimama.lt kūrėja Marija Mizgaitienė, „Inovatyvios medicinos centro“ regeneracyvinės medicinos skyriaus vedėja Eiva Bernotienė.
Garso inžinierė: Kata Bitowt
Muzikos autorius: Martynas Gailius
Iliustracijos autorė: Rugilė Merkevičiūtė

 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.