Ar šalia tavęs – narcizas?


Dažnai girdime posakį, kad žmogus yra socialinis gyvūnas. Kitaip tariant – sveiki, palaikantys ir ugdantys santykiai su draugais, artimaisiais, kolegomis ar mylimaisiais daugeliui žmonų yra viena iš labai svarbių laimingo ir prasmingo gyvenimo sąlygų. Tačiau ką daryti jei esate santykiuose, kurie atneša daugiau skausmo, abejonių ir sumaišties? Kaip elgtis jei šalia esančiam žmogui visai nesvarbus Jūsų augimas, emocinė sveikata ar stabilumas? Jei santykiuose jaučiatės įkalintas, menkinamas, jei susiduriate su fiziniu ar psichologiniu smurtu?

Šiame epizode nagrinėsime asmenybės tipą, kuris santykiuose turi daugiau dyglių nei žiedų. Kartu su psichologe Viktorija Meilyte ir psichologe-psichoterapeute Kristina Paradnike aptarsime požymius, dažnai reiškiančius, kad šalia Jūsų – narcisistinė asmenybė.

Į savo partnerį narcizas gali žiūrėti kaip į savo ranką ar koją, kitaip tariant mano ranka ar koja turi būti tobula – tokia pati kaip aš. Labai dideli lūkesčiai yra keliami antrai pusei.

Epizodo vedėja: Julija Šatkauskaitė
Epizodo pašnekovės: Viktorija Meilytė ir Kristina Paradnikė
Garso režisierės: Aistė Baltraitytė ir Kata Bitowt
Muzikos autorius: Martynas Gailius
Iliustracijos autorė: Rugilė Merkevičiūtė
Vaizdo operatorius: Ignas Skudrickas
Montažas: Natalija Syčinskaja-Kolobuckienė

Jums taip pat bus įdomu: Kaip komunikuoti santykiuose?

Komentarai (4)

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.