Apie santykius su porų psichologais

Iliustracijos autorė Gabija Zava

Kartais atrodo, kad nepaisant to, ar eini į pasimatymą su jau septintu vaikinu, ar septynis metus į pasimatymus vaikštai su tuo pačiu (va, paskutinis tai buvo prie altoriaus), vis kyla tas amžinas klausimas – kas yra meilė? Šis klausimas nuskambėjo ir tinklalaidės SULTYS epizode Apie santykius su porų psichologais, Beatai su savo partneriu, vaizdo klipų ir filmų režisieriumi Sauliumi Barandinsku kalbinant porų psichologus Viliją Girgždę ir Viktorą Keturakį. Taigi, apie tai, kas ta meilė, kaip pradėti santykius, ką su jais veikti ir… kaip užbaigti?

1. Kaip žinoti, kad santykiai prasidėjo?

V. Girgždė atsako paprastai: žinai ir viskas. Skamba gražiai, tiesa? Tačiau realybė kartais būna šiek tiek kitokia – neretai esame linkę sumenkinti save, o gal tiesiog lengviau būti mintyse nusiteikus „blogiausiam“ variantui, todėl klausinėjame savęs, gal asmeniui, su kuriuo susitikinėjame, tiesiog smagu kartu leisti laiką. Viskas ima rodytis paprasčiau, nei tiesiog pasikalbėti ir paklausti, koks tas santykis visgi yra ir kur jis veda. Tačiau psichologai sako, kad atvirumas (visų pirma – sau) ir rizika yra labai reikalingi – juk tai ir yra tai, kas daro mus žmonėmis. Nebijokime klysti.

2. Ar meilė partneriui turi savaime tapti meile jo aplinkai?

Pradėjus santykius, gali pasirodyti, kad yra privalu pamilti visą plačią partnerio giminę, draugus, pomėgius. Tačiau porų psichologai V. Girgždė ir V. Keturakis apskritai linkę kvestionuoti sąvokos „turi“ egzistavimą santykiuose. Pamilti visa, kas ateina su kitu žmogumi, yra paprasčiausiai per sudėtingas uždavinys. Atsispirti idėjai, kad „turi“ kažką daryti, nebūtinai bus lengva, tačiau psichologai skatina suprasti, kad būti sulipus ir nuolat viską daryti kartu nebūtinai reiškia turėti gražius santykius ir stiprų ryšį.

3. Kaip atpažinti nelygiaverčius santykius?

Stebint poras galima pastebėti, kad visų vertybės yra skirtingos ir ne visi nori lygiaverčio santykio. Bet kokiu atveju, nelygiavertiškumą atpažinti nėra lengva ir dažniausia tai nutinka santykiams pasibaigus arba bent trumpam atsitraukus nuo jų.

4. Kaip sukurti sėkmingus santykius?

Kuriant laimę dviese, svarbiausia pirma būti laimingam pačiam, sako Vilija Girgždė. Gyvas, laimingas ryšys gali egzistuoti tik tuomet, kai laimingi ir gyvi jaučiasi žmonės, tą ryšį kuriantys, todėl, pasak pašnekovės, svarbu veikti tai, kas domina patį. Taip pat svarbu suvokti, kad ilguose santykiuose krizės yra neišvengiamos, tačiau tai nėra savaime blogas dalykas – veikiau jau persigrupavimo periodas, slepiantis didelį potencialą porai atrasti kažką naujo, kaip dar jie gali būti kartu.

5. Kaip išeiti iš santykių?

Vienas iš metodų, taikomas kalbintų porų psichologų, yra laikinas atsitraukimas. Kardinalius sprendimus priimti neretai yra sunku, o dar ir kankina abejonės – galbūt išsiskyrus kančios bus didesnės, nei tos, su kuriomis susiduriama tame santykyje, todėl atsitolinimas nuo santykių padeda įgauti autonomijos jausmą, valią ir pamatyti viską iš šono bei nuspręsti, ar grįžti ir bandyti statyti santykius iš naujo, ar ne.

Norite sužinoti daugiau?
Klausykitės SULTYS epizodo: „Apie santykius su porų psichologais“

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.