Apie gimdymą atvirai

Paprašėme savo sekėjų pasidalinti baimėmis ir neigiamais įsitikinimais, susijusiais su gimdymu. Pakvietėme 4 moteris tai pakomentuoti: gyd. ginekologę akušerę Liną Andrijauskienę, dulą ir Lietuvos dulų asociacijos pirmininkę Liną Gabrijolavičienę, menininkę Marlą Singer ir kompozitorę bei dainų atlikėją Migloko.

Kaip pakelti skausmą gimdymo metu? Ar tiesa, kad po gimdymo viskas viduje pasikeičia? O kas, jei suplyšiu? Bijau, kad mano gyvenimas su vaiko tėvu nesusiklostys ir aš liksiu vieniša motina. Kas, jeigu mano vaikas gims nesveikas?

Kviečiame pasižiūrėti video, ką į šiuos klausimus atsakė mūsų herojės.

Patinka, ką mes veikiame – tapkite mūsų patronu.
Prenumeruokite mūsų youtube kanalą <3

Komentarai (8)

 • Brigita

  Laba diena!
  Manau, būtuu taip pat įdomu pakalbėti apie NEgimdančias moteris, t.y. nusprendusias to nedaryti arba negalinčias to daryti, arba dar dėl kažkokiuu priežasčiuu negimdančias moteris.
  Kokie procesai vyksta moters kūne jei ji nusprendžia niekada negimdyti? Sakoma, moterims nesveika negimdyti, o kodėl?
  Kaip tai atsiliepia moters psichologijai ir bendrai sveikatai?
  Kaip yra su prigimtiniais motinystės instinktais?
  Kur jie dingsta ar kaip pasireiškia negimdančioms?
  Taip pat žmonės sako: “nenori gimdyti- vadinasi dar nesutikai vyro, su kuriuo norėsi vaiko.”
  Bet kas, jeigu tu turi tiesiog labai tvirtaa nuomonę šiuo klausimu?
  Kaip pabėgti nuo visuomenės smerkimo: tu nenori vaiku?! negali būti… Reikia!
  Arba: tu dar per jauna (durnelė)…
  Kaa veikti, kai niekada neturi vaikuu? Koks tokiuu žmoniuu gyvenimas?
  Ir t.t. ir pan.

  Gražūs linkėjimai!

  reply
  • Indre

   Man taip pat butu labai idomu gydytojo izvalgos apie moteri, kuri nusprendzia negimdyti, ir kas vyksta su jos kunu ir kaip ji sensta kitaip, galbut ateityje ja hormonai veikia kitaip, nes lyg ir yra tyrimu, kad vaiku neturejimas padidina kruties vezio rizika ir kiti panasus dalykai.

   reply
   • A.

    Ir man būtų įdomi ši tema.

    reply
 • A.

  Moterys vis dar patiria didžiulį spaudimą susilaukti vaikų, tad ir man būtų įdomu išgirsti istosijas tų, kurios atsilaikė prieš šį spaudimą ir sąmoningai nusprendė neturėti vaikų.

  reply
 • Agnė

  Pagal Jungtinių Tautų statistikos duomenis, kasdien pasaulyje miršta apie 800 moterų, kurių mirtys susijusios su nėštumu arba gimdymu. Žinoma, daugiausiai jų miršta mažų pajamų šalyse, kur moterys neturi prieigos prie medicinos, bet.. Ginekologės teiginys “dar nei viena nenumirė” yra visiškai neteisingas. Tad ir dėl kitų jos pasisakymų kyla abejonės. Man baimių šis video tikrai nesumažino, o gal net padidino…

  reply
 • Alisa

  Pritariu Agnei. Dar galiu pridurti, kad gimdymas gali pabloginti sveikatą, kartais netgi iki tapimo kokio organo (pvz., širdies) recipientu… Dar reikia atkreipti dėmesį, kaip keičiasi moters psichologija (t.y., kokių paskui psichologinių problemų kyla), kai ji gimdo, nes “vyras norėjo vaikų”, “taip priimta visuomenėje”, “tokia pareiga” ir t.t.

  reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.