Anoniminiai orgazmai: Izabelė

Iliustracijos autorė Agnė Čižauskaitė
Nuotraukos autorius Donatas Zazirskas

Christopher Ryan ir Cacilda Jetha savo knygoje „Sekso aušra“ rašė:

„Seksualinis moters alkis tam tikra prasme primena gurmano apetitą. Priešingai nei dauguma vyrų, moterys nori ne tik pavalgyti – jos mieliau palaukia tam tikrų malonumų, patiektų tam tikrais būdais. Vyrai gali norėti moterų abstrakčiai, o moterys trokšta istorijų, veikėjų ir priežasties seksui.“

Tad ir papasakokite mums savo istorijas! Ne tik moterys, bet ir vyrai. Prasitarkite mums, kaip pavyko įveikti seksualines krizes santykiuose, kaip atradote tai, kas abiems malonu, kaip jums pavyko savo partnerį (-ę) sušildyti ir padėti jam (jai) atsipalaiduoti. Tai gali būti labai naudinga visiems kitiems. Jūsų patirčių lauksime čia man@nebegeda.lt
Šiandien su mumis savo istorija dalinasi Izabelė.

Man 22-eji. Šiuo metu jau pusantrų metų esu su mylimu žmogumi ir palaikau tikrai nuostabius santykius, įskaitant ir intymųjį gyvenimą. Pasigyriau? Ne visai. Ne visada taip buvo.

Mano pirmasis intymus savęs pažinimas įvyko kai man buvo 19 metų. Šiais laikais vėloka. Ir žinot, aš pati nemaniau, kad man jau žūtbūt reikia su kažkuo permiegot, nes tiesiog nebuvo potencialių kandidatų, o ir aš ne iš tų lengvai susižavinčių mergaičių. Tačiau būdama pirmakursė studentė, susidūriau su mėnesinių dingimu, kas kėlė nerimą, todėl pirmą kartą apsilankiau pas ginekologę. Ir tuomet man, jaunai, dar į sekso pasaulį neįžengusiai geltonsnapei, daug mačiusi ir šių laikų pasaulio taisykles puikiai išmananti ponia ginekologė atskleidė „tiesą“ ir leido man suprasti, ką iki šiol gyvenime dariau ne taip.

(Mėnesinės buvo dingusios apie pusę metų)

–Ar dareisi nėštumo testą? (pagalvok tik, kažkaip nebūtų dašilę turbūt)
–Ne, nelabai įmanoma, – nusijuokiau.
–Kada paskutinį kartą turėjai lytinių santykių?
–Nesu turėjusi.
Tyla.
–Kiek tau metų?
–19.
–Žinok, negalima meluoti, aš tau nieko nepadėsiu, jei nesakysi tiesos.
–Aš nemeluoju.
–Tau 19 ir neturėjai santykių? Nu stebėtinas susilaikymas šiais laikais.

Po šio vizito ne tik kad ėmiau ir įsivariau didžiulį kompleksą, gėdą, apie kurią niekam geriau nė neužsiminti, bet dar ir nesulaukiau jokių patarimų ar rekomendacijų, ką daryti su dingusiomis mėnesinėmis. Man buvo pasakyta, jog kadangi aš nekalta, manęs apžiūrėti negali, tai tiek. Maždaug: „Eik, susirask kažką, grįši moterimi, tada ir kalbėsim.“

Kad ir kaip juokingai ir apgailėtinai skambėtų, nuo to laiko aš ėmiau karštligiškai ieškoti, ką čia įsimylėjus, kad vėliau ir pasimylėčiau. Pirmasis kartas įvyko maždaug po pusmečio nuo vizito pas ginekologę, ir, kaip ir viduje buvau užprogramuota, netrukus pasirodė dingusios mėnesinės.

Tą žmogų aš pamilau tikriausiai iš reikalo, dabar suprantu. Jis man iš pradžių buvo tarsi medikamentas, išgydęs mano „negalią“, tarsi instrumentas, kurio man jau reikėjo. Vis dėlto, viskas buvo neblogai, man patiko seksas, aš mėgaudavausi tomis trumpomis 5 ar 7 minutėmis, jausdavau džiaugsmą, kai jis baigdavo. Ir nuolat stebėdavausi, kodėl visi taip dievina orgazmą, manydavau, sutirština spalvas. Buvau tikra, kad ir aš patiriu orgazmą, tik jis kitoks, arba mano vertinimo standartai kitokie.
Niekada nepripažinau sau, jog orgazmo niekada taip ir nepajaučiau. Diskutuodavome su draugėmis, kurios, kaip ir žmonės internetuose, paišydavo orgazmą nuostabiausiomis spalvomis, o aš tik pritariamai linksėdavau, nors viduje nebuvau tokia užtikrinta tuo.

Niekada nebuvau galvojusi apie masturbaciją. Man tai – vyrų dalykas. Jei kur ir rasdavau straipsnių apie moterų masturbaciją, buvau tikra, jog nė viena taip nedaro, o jei kuri ir daro, tai joms kažkas negerai.

Taip jau įvyko, ir labai ačiū kažkam iš aukščiau, kad įvyko, ir mes su mano „gydytoju“ išsiskyrėme. Buvo labai skaudus laikotarpis, bet čia jau kita tema.
Po kurio laiko mano gyvenime atsirado Žmogus.
Tas Žmogus taip pat turėjo problemų. Aš, kaip vėliau supratau, irgi jų turėjau.
Mes pagydėme vienas kitą.
Atvirumu. Drąsa. Nebijojimu išsikalbėti, atvirai, neslepiant pačių gėdingiausių detalių.
Per antrąjį suartėjimą su Žmogum pajaučiau kažką, nuo ko išsigandau, bet ir buvau apstulbusi. Nerealiausias jausmas. Kas tai, klausiau aš savęs.
Ir man buvo be galo sunku ir bene neįtikėtina, jog visą tą laiką aš tik maniau žinanti, ką reiškia mylėtis… Iš tikrųjų mylėtis. Pažinti save, savo kūną ir savo norus.

Kai ne kiekvieną kartą mane ištikdavo tas palaimingas jausmas, sunerimau. Buvo sunku vėl grįžti į savo nepatyrusius metus, valgyti skrebutį, kai jau paragavai torto.

–Užsidėk pirštus čia, – patarė Jis man. – Judink.
Man buvo nedrąsu prie Jo liesti save, ir dar šitaip. Gėda.
Bet o Žmogau, kaip buvo gera ir vėl.

–Užsidėk pirštus čia, – patarė jis man. – Judink.

Aš supratau, jog norint, kad būtų gera visada, reikia ir pačiai pasistengti. Negali gulėti kaip rąstas ir laukti.
Tada pabandžiau tą dalyką, ko, maniau, jokia normali moteris su savimi nedaro. [masturbaciją]
Nustebau, jog tai veikia.
Pažinau save.
Išsilaisvinau.
Man nebaisu liesti save, daryti taip, kad būtų gera ne tik Jam, bet ir man.
Aš supratau, jog tam, kad būtų gera man, reikia dalyvauti ir man pačiai, ne tik Jam. O tai patinka ir Jam. Taigi, abipusė nauda.

Aš nebebijau savęs ir savo kūno. Aš pažįstu savo kūną.
Tai svarbiausia.
Nebijoti.
Bandyti.
Atrasti.
Mėgautis.

Komentarai (9)

 • V

  <3
  'Niekada nebuvau galvojusi apie masturbaciją. Man tai – vyrų dalykas. Jei kur ir rasdavau straipsnių apie moterų masturbaciją, buvau tikra, jog nė viena taip nedaro, o jei kuri ir daro, tai joms kažkas negerai.' šitas sakinys tai nuliūdino. Liūdna dar kartą susidurti, kad žmonėms seksualiniuose dalykuose kažkas gali atrodyti vien vyriška ar vien moteriška ir su faktu, kad žmonės dar vis galvoja jog vyrai masturbuojasi ir tai ok, o moterys to nedaro, o jei daro tai negerai.. 🙁
  (Džiaugiuosi, jog pati tokio nusistatymo niekad neturėjau, masturbuojuosi nuo vaikystės ir net su mama apie tai esu kalbėjusi dar tada.)
  Sveikinu atradus visa tai <3

  reply
  • Gintare

   Tą patį pagalvojau – nejau šiais laikais dar būna merginų, kurioms atrodo, kad masturbacija yra kažkas nenormalaus… Tikrai nesmerkiu, tiesiog liūdna šiek tiek – ar čia auklėjimo spragos, ar švietimo trūkumas, ar kame problema? Aišku, visi skirtingi, bet man nuo pat vaikystės buvo viskas įdomu ir buvo įvairių bandymų, tiesa, užtruko nemažai laiko, kol supratau, kaip ten ką reikia stimuliuoti, kad pasiekčiau tą didįjį O.

   reply
 • Labai laukiu kitų patirčių, pasidalinimų savo istorijomis kaip pavyko įveikti krizes, kaip pagerino savo seksualinius santykius. Ką daryti, kad seksas būtų geras abiem pusėm ir nereiktų skirtis, nes seksas yra blogas, kai visa kita santykiuose tobula..

  reply
 • Ieva

  Laba diena, būtų labai idomu sužinoti daugiau apie moterų masturbaciją. Aš suradau tik vieną būdą, kurio metu bent trumpam patiriu orgazmą. Ir tai daugiau netgi sportas:) su aptemptais džinsais kilonojant kojas 90 laipsniu kampu susidaro toks labai geras jausmas! Pabandykit:)
  Ačiū už visus straipsnius!

  reply
 • Erika

  O aš norėčiau sužinoti kaip išviso atpažinti orgazma. Visos sako “tikrai suprasi, kai ji pasieksi.. Tokio jausmo nesumaišysi”.. Niekaip nepatyriau orgazmo ir kiek bandant masturbuotis taip pat nesuprantu ar čia jau ar kaip kas? Visada tik apima jausmas, kad noriu šlapintis, bet jisai labai greitai dingsta. Ir jokio malonumo nepatyriu.. Jau pradedu susitaikyti, kad niekada taip ir jo nepatirsiu arba esu tar tu procentų moterų kurios negali patirti jokio orgazmo. Liudna, bet nors nebegeda apie tai kalbetis..

  reply
  • Liuka

   Orgazmo metu labai gerai jaučiasi kaip pulsuoja, susitraukinėja viskas viduj (makšties raumenys), mylintis jaučiu kaip tuo metu dar dvigubai sudrėkstu, visas kūnas aptirpsta atrodo, eina tas pasitenkinimas per visą tave, man pvz po orgazmo būna visiškas išsekimas pirmas porą minučių, net negaliu atsikelt iš lovos, nes kojos nusilpę ir nelaiko, labai didelė iškrova. Tai tikrai kai jis bus suprasit. O aš netikiu, kad moterys negali patirt orgazmo. Jei klitorį turit tai ir orgazmas įmanomas. Reikia pažint savo klitorį, pažint kada per jautru, kaip elgtis. Pvz aš nemėgstu savęs liest pirštais, atradau orgazmą dar maža būdama, masturbuodavausi vonioj, nukreipus tekantį vandenį sau į klitorį, dabar turiu vibratorių, kai vaikino nėra šalia. Gal reikia daugiau suvokimo, žinių apie moterų malonumą. Daugelis tiki tuo, ką mato filmuose, pornografijoj. Labai neteisingai pateikiamas moters seksualumas (ale moterim patinka dideli peniai, arba iš vis, kad nuo penio labai gera) aš patiriu orgazmą tik su tiesiogine klitorio stimuliacija. Mylintis šaukštelio poza patrneris man liečia klitorį. Manau dagelis moterų yra tokios, nes klitoris yra pagrindinis dalykas. Jis yra moteriškas penis. Ar girdėjot vyrus, baigiančius be penio stimuliacijos? Ne? Tai kodėl tada moterim turėtų būt gera, kad kažkas į jas kaišioja? Vaginalinis orgazmas yra mitas, ir sakyčiau eilinis mitas, parankus vyrams ir aukštinantis vyrus. Iš tikrųjų moterų didžiausiem malonumam nė nebūtina sueitis. Aš net niekada vibratoriaus nekišu į vidų besimasturbuodama. Pažinkit save. O jausmas, kad norit šlapintis yra normalus, reiškia kad esat susijaudinus, tai geras ženklas, reikia tik nekreipti į jį dėmesio, tęsti. Jei bijote apsišlapinti, darykit tai vonioj ar pasitieskit rankšluostį, nemažai moterų orgazmo metu iš tikrųjų apsišlapina, priklauso nuo kiekvienos iš mūsų fiziologijos.

   reply
   • Auksinė

    geras, rimtai? dėl norėjimo šlapintis tai normalu? Man taip yra, ir galvoju, gal čia kokia bėda, kaip šlapimo nelaikymas ar kas… Dėl to jaučiu įtampą ir gėdą, neleidžiu sau pilnai patirti malonumo, ir baidausi lytinių santykių. Kaip pasakysiu apie tai vyrui, kad kai patiriu klitorinį orgazmą apsisisioju)) ką jis pagalvos, arba tiesiog nebūsiu pilnai atsipalaidavusi brsistengdama to išvengti… aaaaa!

    reply
 • Gabi

  Labai puiki istorija apie atradimą! Tikrai džiaugiuosi ir tik toliau taip! Tačiau mane labiausiai nustebino ginekologės komentaras, kaip gali profesionalė šitaip reaguoti į pacientę, o dar ir neapžiūrėjo, kai yra reali problema. Labai apmaudu, turi būta imtasi kažko šviesti ir ugdyti pačius gydytojus šiuo atžvilgiu, labai neprofesionalu. Kiekvienas pats nusprendžia, kada ir kaip pradėti lytinius santykius ir gydytojos nuomone neturėtų daryti tam įtakos, apmaudu, tikiuosi, esi sveika ir tavo dabartinė ginekologė daug labiau išprususi.

  reply
 • Miglė

  Panašią patirtį su ginekologe turėjau ir aš, kai padidėjo limfmazgiai pilvo apačioje, tada man buvo 22 metai ir buvau nekalta 🙂 pasakė, kad niekuo negali padėt ir APŽIŪRĖT, ir nėra reikalo čia manęs gąsdint su apžiūrom, o ir limfmazgiai, pasak jos, padidėja tik dėl infekcijos, kuri gali atsirasti dėl lytinių santykių. Tais pačiais 22 metais tik vėliau susidūrus su cista, patekau pas labai fainą ginę, su kuria vos ne kaip draugės pasikalbėjom atvirai, tikrai labai šiltas ir malonus žmogus. Tada jau buvau praradus nekaltybę, bet tuo pačiu sužinojau, kad apžiūra galima ir echoskopu, nieko ten “nekišant” ir negąsdinant jaunų, nepatyrusių panelių. Po to teko vėl susidurti su pirmąją “ginekologe” kai šeimos gydytoja nusiuntė profilaktiškai pasitikrinti dėl cistos, vėl susidūriau su laaabai “maloniu” jos bendravimu, kai pasakiau, kad nebeskauda, tai paklausė, tai ko tau tada čia iš manęs reikia. Linkiu visoms, kurios susiduria su tokiu abejingumu, atrasti profesionalą, kuriam ant jūsų nebus nusispjaut 🙂

  reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.