
7 Nebegėda tekstai apie moteris, kuriuos turi perskaityti visi
Kovo 8-ąją kasmet minime Tarptautinę moters dieną. Tądien visas dėmesys skiriamas moterims – stiprioms, gražioms, savimi pasitikinčioms, protingoms, ambicingoms ir visoms, kurios kūrė pasaulį tokį, kokiu galime džiaugtis šiandien.
Šia svarbia proga nusprendėme pasidalyti „Nebegėdos“ tekstų apie moteris sąrašu – šiuos tekstus turėtų perskaityti visi.
1. Beata Tiškevič. Kodėl moterys turėtų užsidirbti pačios?
„Nebegėdos“ bendraįkūrėjės Beatos Tiškevič tekstas moterims, kurioms vis dar gėda kalbėti apie pinigus, kurios jaudinasi, jeigu uždirba daugiau už savo partnerius ir kurios dažnai galvoja, kad nėra vertos tiek pinigų, kiek uždirba. Tekste autorė taip pat aptaria tai, kodėl finansinė nepriklausomybė nuo kito žmogaus suteikia laisvę mūsų pasirinkimams.
Ir, žinoma, atsako į pavadinime iškeltą klausimą – kodėl moteris turėtų užsidirbti pati?
2. Seksologė J. Lepiochina apie tai, kodėl mums reikia moteriškų draugysčių
Šiame tekste seksologė Julia Lepiochina pasakoja, kodėl moterų draugystė yra labai vertingas dalykas, ką šis moteriškas ryšys duoda kiekvienam iš mūsų ir kodėl kartais atsiduriame toksiškos draugystės situacijoje.
Seksologė tekste pastebi, kad jau seniai turime įsitikinimą, kad moteriškos draugystės neegzistuoja – tai pastebime medijoje, kalbėdamiesi su kitais. Tačiau autorės nuomone, būtent nuo moteriškų draugysčių mes pradedame kelionę į savo, kaip moteriškosios pusės, priėmimą.
3. Sex gurės: Margaret Sanger
Itin įdomi istorija apie Margaret Sanger Slee, kuri buvo amerikiečių gimstamumo kontrolės aktyvistė, sekso pedagogė, rašytoja ir medicinos sesuo. Sanger išpopuliarino terminą „gimstamumo kontrolė“, JAV atidarė pirmąją gimstamumo kontrolės kliniką ir įsteigė organizacijas, kurios išsivystė į Amerikos planuotos tėvystės federaciją.
4. Beata Tiškevič. Ką man reiškia būti moterimi (be poezijos)
„Mus smerkia, kai esame silpnos, bet mūsų dar labiau nepakenčia, kai esame stiprios. Kai tylime, mums lipa ant galvos ir niekina, o kai pradedame kalbėti, tampame isteriškomis ir erzinančiomis. Jeigu gyvename iš vyro pinigų, esame barakudos, bet jeigu uždirbame per daug, žudome jo savivertę“, – sako Beata Tiškevič.
Dar vienas nuostabus Beatos tekstas apie buvimą moterimi ir pamąstymai – o kada vis dėlto tu tampi moterimi? Ar kai sulauki pirmųjų mėnesinių? Pirmą kartą pasimylėjusi? O gal pirmą kartą pagimdžiusi? Beatos atsakymas į šį klausimą – tekste.
5. 8 faktai apie feminizmą: kodėl mums jo vis dar reikia?
Žodį „feminizmas“ yra girdėję visi – tuo net neabejojame. Tačiau kiek žmonių, girdėjusių šį žodį, žino ir supranta jo reikšmę? Kas slypi po šiuo vis dažniau vartojamu terminu? Kas yra feminizmas ir kodėl jis mums toks svarbus? Šiame tekste pateikiami net 8 faktai, kodėl feminizmas vis dar labai reikšmingas ir šiomis dienomis.
6. Eskedar Tilahun: „Buvau mergaitė, kirtusi medžius ir spardžiusi kamuolį“
Nuostabus interviu su Eskedar Tilahun apie jos gyvenimą: Lietuvoje įgytą aukštąjį išsilavinimą, auginamus tris vaikus, puikius lietuvių kalbos įgūdžius, Lietuvoje įkurtą etiopiškos kavos verslą. Skamba idiliškai, tiesa? Tačiau nuo ko viskas prasidėjo? Kokia buvo Eskedar vaikystė Etiopijoje ir kaip moteris atsidūrė Lietuvoje?
„Ir man buvo šalta ne tik fiziškai, viskas atrodė šalta – žmonės, bendravimas, miestas, spalvos. Toks buvo pirmasis mano įspūdis“, – taip apie pirmąsias dienas Lietuvoje kalba Eskedar.
Tai puikus interviu ieškantiems drąsos ir įkvėpimo.
7. Atrodė, kad sulieknėjus bernai Laisvės alėjoje kris po kojom
Teksto autorė Rugilė Kančaitė pačioje pradžioje rašo: „Labai dažnai atrodo, kad sulieknėjus gyvenimas pasikeis – jausiesi kaip plunksnelė, bernai po kojom Laisvės alėjoje kris, namų darbai patys pasiruoš.“ Mintis, kurią savyje nors kartą nešiojo turbūt kiekviena moteris. Kaip priimti savo kūną ir išmokti jį mylėti tokį, koks jis yra? Atsakymų ieškok šiame tekste.