7 geri filmai jūsų Kalėdoms

Iliustracija: Julija Svidraitė

Jau ryt susibursime prie šventinių stalų ir turėsime bent kelias gražias dienas, kuriomis galėsime skirti daugiau laiko sau ir artimiesiems. Juk tam ir duotas šis gražus metas, tiesa? Metas, kai galime sustoti ir atsipūsti, niekur neskubėdami pabendrauti su kitais ir pabūti su savimi. Tam, kad šventės dar labiau džiugintų patraukus pilvus nuo šventinių stalų, siūlome pažiūrėti visai neblogų (tiesa, ir nebūtinai visuotinai pripažintų!) filmų. Nesvarbu, ar šventes sutinki gausioje kompanijoje, ar visiškai vienas, kinas visuomet yra puikus variantas pakelti nuotaikai. Tad peržvelgėme, ką rodo dvi puikios kino teatro alternatyvos „Žmonės cinema“ bei „Netflixas“ ir atrinkome kelis smagius filmus (ir vieną serialą), kurie, gali būti, dar labiau pakurstys šventinę nuotaiką.

HOME FOR CHRISTMAS

Nuolatiniai komentarai ir šeimoje jaučiamas spaudimas dėl vienišo gyvenimo trisdešimtmetę Johanne galiausiai įspaudžia į kampą. Tad per vieną vakarienę su šeima ji melagingai prisipažįsta turinti vaikiną ir tik po to pasileidžia į jo medžioklę. Laiko yra iki… Kalėdų. Šis gerai vertinamas norvegų serialas dailiai piešia partnerį desperatiškai susirasti bandančios moters portretą ir atspindi kvailus ir juokingus stereotipus, kuriais kartais vadovaujamės ir mes.
„Home For Christmas“ žiūrėk „Netflixe“ čia.

KLAUS

Paprasčiausias gerumo poelgis visada įkvepia kitą, netgi pačioje šalčiausioje ir tolimiausioje pasaulio vietoje. Toks yra Smeerensburgo miestelis. Čia gyvenantis savanaudis paštininkas ir atsiskyrėlis žaislų gamintojas užmezga neįprastą draugystę, pristatinėdami džiaugsmą į šaltą, tamsų miestelį, kuriam to reikia trūks plyš. IMDB tinklapio lankytojų ir virš 30 mln. pasaulio žiūrovų įvertintas animacinis filmas sušildys širdis ir įtikins, kad pasaulyje gerumas tikrai egzistuoja kiekviename mūsų.

Šį animacinį filmą, kuris turėtų patikti tiek tau, tiek visiems šeimos nariams, žiūrėk „Netfixe“ čia.

A VERY MURRAY CHRISTMAS

Ne, filmo pavadinime klaidos nėra. Jei esi užkietėjęs Bill Murray gerbėjas(-a), šis filmas tau patiks vien dėl pagrindinio vaidmens, kurį įkūnija pats Bill. Jei tiesiog mėgsti miuziklus, ši šventinis filmas taip pat bus geras pasirinkimas. Garsaus filmo „Lost In Translation“ režisierės Sofios Coppolos režisuota juosta yra juokingas kalėdinis miuziklas apie Bill rengiamą kalėdinio TV šou transliaciją, į kurio filmavimą dėl Niujorką užklupusios sniego audros dauguma svečių nebegali atvykti. Ką daryti?

P.S. Filme pasirodo ir tokios žvaigždės kaip George Clooney bei Miley Cyrus. Šį filmą žiūrėk „Netflixe“ čia.

EL AMOR MENOS PENSADO

Jei per šventes ir tave apima didesnė ar mažesnė egzistencija, o galbūt dabar kaip tik neramina tavo santykiai, gali būti, su rekomendacija pataikėme.

Šioje sąmojingoje romantinėje komedijoje du garsiausi Lotynų Amerikos aktoriai – nuostabioji Mercedes Morán ir žavusis Ricardo Darín – vaidina vidurinio amžiaus porą, išgyvenančią egzistencinę krizę.

Po 25 metų santuokos Markosas ir Ana ima kelti klausimus apie meilę, aistros prigimtį bei ištikimybę ir priima sprendimą, kuris iš esmės pakeis jų gyvenimą. Nors iš pradžių viengungystė pasirodo viliojanti ir įdomi, jai gyvenimas netruks pavirs monotonišku, o jam – kone košmaru.

„Netikėtą meilę“ žiūrėk „Žmonės cinema“ platformoje čia.

CICHA NOC

Geriausias 2018-ųjų Lenkijos filmas tikriausiems kino gurmanams bei „Kino pavasario“ gerbėjams.

Užsienyje gyvenantis ir dirbantis Adamas sugrįžta švęsti Kalėdų pas savo didelę šeimą, gyvenančią rytų Lenkijos kaime. Iš pradžių vyras slepia tikrąsias sugrįžimo priežastis, bet giminaičiai vienas po kito įtraukiami į jo planus.

Adamo tėvas, brolis, sesuo su vyru – visi turi reikšmingą vaidmenį jo schemoje. Įtampa vis auga ir situacija dar labiau paaštrėja, kai Adamas paskelbia apie šeimos pagausėjimą. Nuo šio momento prasideda tradicinis lenkiškas (ir ne tik) šventimas – taurelių kilnojimas. Nė vienas šeimos narys nė neįtaria, kad šis Kūčių vakaras pakeis jų visų gyvenimus.

„Iki ašarų juokingas ir iki supratingo šypsnio graudus. Kodėl verta žiūrėti, kaip lenkų šeimyna kažkur visai netoli Lietuvos švenčia Kalėdas? Todėl, kad šiame iki skausmo pažįstamame šventime slypi labai svarbi užduotis – pasimokyti žiūrėti į veidrodį, gebėti priimti tą atspindį ir kartu pasijuokti.“ (M. Valiūnaitė)

Filmą galite išsinuomoti čia.

CHRISTMAS CHRONICLES

Dar vienas filmų „Vienas namuose“ Ir „Haris Poteris“ prodiuserio filmas visai šeimai. Nuotykinė komedija visai šeimai pasakoja sesės ir brolio istoriją: jie per Kūčias planuoja kamera prigauti Kalėdų Senį. Šis vaikų sumanymas virsta netikėta kelione, apie kurią daugelis vaikų galėtų tik pasvajoti – jie aptinka Kalėdų Senio roges, sukelia avariją ir šią košę, siekiant išgelbėti Kalėdas, galiausiai tenka srėbti su pačiu tikriausiu Kalėdų Seniu…

Šį filmą žiūrėkite „Netflixe“ čia.

LET IT SNOW

Šiemet „Netflixe“ pasirodžiusi romantinė komedija greičiausiai nepaliks didelio įspūdžio užkietėjusiems kino kritikams, bet norintys paspoksoti į didelio įsitraukimo ir mąstymo nereikalaujantį šventišką turinį, liks patenkinti. Jaunimo tarpusavio santykiai, jų problemos ir meilės istorijos čia maišosi didelės sniego pūgos akivaizdoje. Jei mėgsti lengvus rom-com, šis filmas tau patiks. Beje, „Let it snow“ yra LGBT+ draugiškas filmas. Jį rasi čia.

Gerų šventinių įspūdžių!


Jei ieškai ir kiek begėdiškesnių idėjų, ką pasižiūrėti per Kalėdas, jų rasi čia: Ką mes žiūrim Netflixe?

 

 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.