5 ženklai, kad esate pasiruošę naujiems santykiams

Sprendimas užmegzti naujus santykius yra jaudinantis ir labai asmeniškas. Ryšys su kitu yra be galo svarbus, tad net ir po skaudžiausių skyrybų ateis laikas, kai norėsis leistis į naują nuotykį su nauju žmogumi. Tačiau kaip žinoti, kada esame pasiruošę naujiems santykiams? 

Šiame tekste aptarsime 5 požymius, rodančius, kad esate pasiruošę skirti visą savo dėmesį naujiems santykiams kurti. Tačiau nepamirškite, kad pasirengimas yra individualus procesas ir nėra vieno atsakymo, kada ir ką daryti. Vis dėlto šie ženklai gali būti orientyrai, padedantys įvertinti savo emocinį pasirengimą.

Ar esate pasiruošę naujiems santykiams?

Atsigauti po nutrūkusių santykių gali būti ilgas, sunkus ir skausmingas kelias. Nesvarbu, ar jūs nusprendėte palikti savo partnerį (-ę), ar jis (ji) žengė šį žingsnį, lengva tikrai nebus.

Tačiau ateis laikas, kai senus santykius pakeis nauji – ir to nereikia bijoti. Kokie yra 5 ženklai, rodantys, kad galbūt esate pasiruošę į savo širdį įsileisti naują žmogų?

1. Nebegalvojate apie buvusius santykius

Vienas iš aiškiausių požymių, rodančių, kad esate pasirengę užmegzti naujus santykius, – jūs visiškai atsiribojote nuo ankstesnių santykių ir nebejaučiate širdies skausmo.

Neišspręstos problemos ar nerealūs lūkesčiai iš ankstesnių santykių gali trukdyti visapusiškai įsitraukti į naujus. Jei vis dar nuolat galvojate apie savo buvusius, ilgitės jų ir nuolat lyginate savo naująjį partnerį su tais asmenimis, vadinasi, nesate pasirengę užmegzti naują ryšį. Tačiau jei jūsų dėmesys ir energija yra skirti naujam partneriui (-ei), o buvę santykiai nebešmėkščioja galvoje, tikėtina, kad esate pasiruošę mėgautis meile.

Kitaip sakant, kai galite pažvelgti į ankstesnius santykius ramiai, priimate šią patirtį, tai rodo, kad jūsų nebegąsdina nauji santykiai ir esate pasiryžę žengti į kitą etapą.

2. Išmokote mylėti save

Pasirinkimas mylėti save yra pirmas žingsnis ruošiantis naujiems santykiams. Jei savęs nemylėsime, kaip kitas jus pamils? Tad būdami vieni, nepamirškite „nusivesti“ savęs į pasimatymą, geriau save pažinti, atrasti naują pomėgį ir pasimėgauti ta vienatve – bus dienų, kai labai ilgėsitės šių laisvės akimirkų.

Asmeninis augimas ir savęs tobulinimas yra svarbus prioritetas prieš užmezgant naujus santykius. Skirkite laiko sutelkti dėmesį į savo tikslus, interesus ir siekius. Kai jausitės patenkinti tuo, kas esate kaip asmenybė, į naujus santykius galėsite įsinešti daugiau pasitikėjimo savimi.

3. Supratote, kodėl buvę santykiai nebuvo sėkmingi

Ši dalis gali būti sudėtinga. Supratimas, kodėl santykiai nebuvo sėkmingi, gali padėti įgyti įžvalgų ir išvengti panašių problemų kartojimosi ateityje.

Daug lengviau apkaltinti savo partnerį (-ę) dėl visko, kas santykiuose buvo blogai. Tačiau reikia nepamiršti skirti laiko įvertinti ir savo vaidmenį toje istorijoje. Apsvarstykite savo veiksmus, požiūrį ir elgesį. Paklauskite savęs, ar prisidėjote prie kokių nors problemų, ar buvo sričių, kuriose galėjote ką nors padaryti kitaip. Galbūt elgėtės ne taip? 

Apmąstykite, kas klostėsi ne visai sėkmingai ir ko išmokote iš tos patirties. Tai padės išvengti tokių pačių klaidų ateityje.

4. Išmokote priimti kompromisus

Atvirai dalytis savo gyvenimu su kuo nors reiškia, kad ne visada viskas klostysis taip, kaip norite. Turite išmokti susitikti su žmogumi pusiaukelėje, kad santykiuose judėtumėte į priekį. Galbūt tai pakaitomis atliekama nemaloni veikla arba sprendimas, kur kitą kartą eisite vakarieniauti. Priimti kompromisai reiškia, kad vertinate vienas kitą ir gerbiate vienas kito pasirinkimus.

5. Nuoširdžiai norite kurti santykius

Jei užmezgate naujus santykius tik todėl, kad jaučiate spaudimą su kuo nors būti, nenorite būti vieni, šis planas gali ir nepavykti. Norint surasti tinkamą žmogų, gali prireikti laiko ir kantrybės.

Be to, norėdami kurti naujus santykius dažnai turite tapti pažeidžiami ir norėti atsiverti. Jei jaučiatės atviri ir smalsūs naujiems potyriams, jaučiate, kad galite pasitikėti nauju žmogumi, tai gali reikšti, kad esate pasirengę puoselėti gilesnį ryšį.

Svarbu skirti laiko atsigauti nuo praeities santykių ir suprasti savo emocijas. Emociškai stabilus ir aiškus savo poreikių bei norų supratimas gali padėti geriau pasiruošti sveikiems ir visaverčiams santykiams.

Prisiminkite, kad kiekvieno kelionė į naujus santykius yra unikali ir nėra jokių laiko rėmų, kada turėtumėte būti jiems pasirengę. Prieš pradėdami naują romantišką partnerystę, skirkite laiko apmąstymams, augimui ir įsitikinkite, kad esate sveikos emocinės būsenos.

pasiruošę naujiems santykiamsTaip pat skaityk: Kaip suprasti, kad čia TAS žmogus? Atsako psichologė

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.