5 sveikų santykių bruožai: kokie jie?

Nuotrauka: fauxels

Kai iki ausų įsimylime, galime pro  akis praleisti įvairius ženklus, rodančius, kad mūsų santykiai nėra sveiki ir turime nemažai problemų. Žinoma, sveiki santykiai taip pat niekada nebūna tobuli. Tačiau jie gali atskleisti geriausias mūsų puses, puoselėdami sveikus santykius jaučiamės saugiai. O kokie ženklai rodo, kad mūsų santykiai yra sveiki?

Dėl santykių vienodai nori dirbti abu

„Jei vienas iš partnerių (arba abu) neturi noro išmokti santykių meno, vertėtų atsakyti sau, kur nuplauks ši valtis, irkluojama tik vienu irklu (arba išvis be jų). Nors ir valtis pažįstama, ir prie irklo esu pripratusi, ir irkluotojas nei geria, nei muša, nei pas mergas vaikšto, bet. Bet irkluotojas ir į mano širdį neužeina“, – sako psichologė Karolina Gurskienė.

Kai nori pasikalbėti apie jausmus ir santykius, partneris atkerta, kad „neturi ką veikti, tai prisigalvoji nesąmonių“. O kas tada? Jei tik vienas iš partnerių nusiteikęs bendrauti ir kalbėtis apie santykiams svarbius dalykus, išreikšti savo poreikius? Juk santykiuose abu turėtų jaustis emociškai saugūs, jau nekalbant apie tai, kad santykiai neturėtų mūsų paversti nelaimingais. Tai kaip atrodo tas „darbas“ ir kodėl abu partneriai turėtų santykių valtį irkluoti kartu? Apie tai pasakoja K. Gurskienė.

Partneriai turi abu tenkinantį santykį su seksu ir moka apie jį kalbėtis

Vibratorių rinkinys porai, 115.00,-

Visi mes esame individualūs, tad vieni sekso norime mažiau, kiti daugiau. Bet kartais mūsų įpročiai ima ir pasikeičia. Besiglaustančiam partneriui galime pasakyti, kad neturime nuotaikos, ir apsiverčiame ant kito šono.

O ta nuotaika gali dingti dėl pačių įvairiausių priežasčių: dėl fizinių, emocinių, ekonominių, buitinių… Tam tikrų dalykų nesusietume su seksu, bet, pasirodo, bendra savijauta ir aplinka yra daug reikšmingesnė geismui, nei galime įsivaizduoti. Plačiau apie tai, kodėl gali dingti nuotaika seksui ir kaip apie tai kalbėtis, jei partnerio poreikiai visiškai kitokie, pasakoja Julia Lepiochina.

Santykiuose egzistuoja du pilni žmonės, o ne dvi „pusės“

Įsimyli. Ne. Beprotiškai įsimyli! Ir normalu, kad rečiau susitinki su draugais ar užsiimi mylima veikla, nes juk taip norisi būti dviese. Galų gale trokšti vis daugiau dirbti dėl santykių, daugiau į juos investuoti, sudėti visą save. Nori, kad partneris (-ė) taip pat duotų vis daugiau ir santykiai būtų couple goals pavyzdžiu. Kol lieki vienas (-a), nelaimingas (-a), visiškai pametęs (-usi) save.

Kartais viską, ką gali, sudedi kitur, tik ne į save. O iš likusios meilės ir pagarbos sau ne kas ir belieka. Bet kaip viso to išvengti? Kaip santykiuose nepamesti galvos ir savęs? Apie tai nuoširdžiai kalbasi Rasa Jusionytė ir jos pašnekovė Rūta tinklalaidėje Sultys.

Partneriai nebando nuolat vienas kito pakeisti

Taip jau kartais būna, kad sutikę patinkantį žmogų, nusprendžiame: „Aš jį pakeisiu“. Ir norime pasidaryti tokį, kokio mums reikia, be trūkumų. Tačiau prieš mus jau stovi visiškai susiformavęs žmogus. Tai ne molis, kurį gali minkyti ir perminkyti taip, kaip patinka. Visgi išgirdus žodžius: esu koks (-ia) esu, ir nieko čia nepakeisi – širdis nurieda į kulnus.

„Išgirsti tai ir pasijunti beginklis, – sako psichologė Karolina Gurskienė. – Bet tai gal tikrai? – nebyliai paklausi savęs. O tai kas tada? Jei jis yra toks, koks yra, ir nežada keistis, tai kas tada aš? Esu tokia, kokia esu, bet turiu keistis ir norėti mažiau? Bet tai palaukit… kaip čia tada išeina?“

Tai kaip spręsti šią situaciją? Apie tai tekste „Noriu, kad tu pasikeistum“ išsamiai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Partneriai kalbasi, kalbasi ir dar kartą kalbasi

Apie komunikaciją poroje girdime taip dažnai, kad tuo nebesistebime ir net nepastebime. Tačiau yra nemažai žmonių, kurie kalbėtis apie jausmus nemoka, taip pat tokių, kuriems tai atrodo nereikalinga. Todėl tokiu atveju vienas kito neišklausome ir net nesuteikiame progos išklausyti, išreikšti savo poreikių ir jausmų. O santykiai nesikalbant yra tarsi automobilis be vairuotojo.

Rolandas Būbnelis, praktikuojantis Non-Violent Communication (NVC), gali daug papasakoti apie pagarbų bendravimą santykiuose. NVC paskirtis yra padėti per empatiją ir nuoširdumą sukurti gilesnį ryšį ir supratimą tarp žmonių, o jau to ryšio ir supratimo pasekmė gali būti ir kūrybiškas konflikto išsprendimas bei elgesio pokytis. Būtent su juo tarpusavio komunikavimo temą aptaria Beata Tiškevič tinklalaidėje Sultys.

 

Taip pat klausykitės tinklalaidės SULTYS epizodo: Raudonos vėliavos: koks partnerio elgesys sako „saugokis“?

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.