5 priežastys, kodėl niekada neturėtum vaidinti orgazmo

Suvaidintas orgazmas jau kurį laiką yra gana karšta tema, dažnai užkurianti diskusijas, kuriose atsiskleidžia daug skirtingų nuomonių. Vieni orgazmo vaidinimą pateisina, kiti smerkia.

Mes nedarysime nei to, nei to – tik pasidalysime keliais pastebėjimais, kodėl nevertėtų vaidinti orgazmo.

Suvaidintas orgazmas – dažnas reiškinys?

2010 metais žurnale „The Journal of Sex Research“ buvo paskelbtas tyrimas, kuris parodė, kad net 50 proc. moterų ir 25 proc. vyrų sekso metu yra vaidinę orgazmą. Paklausus, kodėl apklaustieji nusprendė vaidinti orgazmą, atsakymų būta įvairių – vieni nenorėjo įžeisti partnerio (-ės), kiti jautė, kad orgazmo tikrai nepasieks, tad norėjo kuo greičiau užbaigti lytinį aktą. Buvo ir tokių, kurie manė, kad jeigu pornografijoje visada pasiekiamas orgazmas, tai turi būti normalus reiškinys ir realybėje, o vis tik orgazmo nepasiekus, žmogus jaučiasi nepilnavertis.

2019 metais Kinky atliktas tyrimas rodo dar blogesnę statistiką – nors kartą gyvenime orgazmą yra suvaidinusios 87 proc. moterų ir 69 proc. vyrų.

Tačiau apie suvaidintą orgazmą yra įvairių nuomonių. Štai pavydžiui, knygos „Faking It: The Lies Women Tell About Sex – and the Truths They Reveal“ autorė Lux Alptraum yra girdėjusi moterų, sakančių, kad spaudimas patirti orgazmą, o ne pats orgazmo nebuvimas trukdo mėgautis erotine veikla. Jos mano, kad orgazmo nebuvimas tikrai nereiškia, kad du žmonės nesimėgavo seksu. Orgazmas joms yra tarsi kulminacija, kuri kartais ateina, kartais ne – be orgazmo seksas joms neatrodė nei prastesnis, nei nuviliantis.

Kodėl niekada neturėtum vaidinti orgazmo?

Vis dėlto, suvaidinti orgazmą nėra geriausia išeitis kalbant apie jūsų poros seksualinį gyvenimą. Pateikiame kelias paprastas priežastis.

1. Partneris (-ė) taip ir nesupras, kas tau iš tiesų patinka

Daug žmonių vaidina orgazmą tam, kad neįžeistų partnerio (-ės). Problema yra ta, kad jeigu mes apsimetame, kad mums patinka tai, ką daro partneris (-ė), jis (-i) tai ir toliau darys. Tai tarsi užburtas ratas – tie patys, kaskart besikartojantys veiksmai nepajuntant orgazmo.

Kad nutrauktume šią nemalonią grandinę, tiesiausias problemos sprendimas yra pokalbis. Atviras savo poreikių išsakymas, galbūt pasitelkiant žaidimo formą, sakant, pavyzdžiui, „o gal šiandien pabandome tokią pozą?“ arba „norėčiau, kad liestum mane čia ir būtent taip“, parodant, kas turima omenyje.

2. Partneriai vienas nuo kito nutolsta

2014 metais žurnale „Communication Monographs“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad orgazmą patyrę žmonės po sekso tampa daug atviresni, daugiau kalbasi. Tai paskatina orgazmo metu išsiskiriantis „meilės hormonas“ – oksitocinas, kuris padeda užmegzti ryšį su partneriu (-e). Suvaidinus orgazmą oksitocinas gali ir neišsiskirti, tad tą artumą gali būti sunkiau pajusti.

3. Partneris (-ė) gali suprasti, kad apsimetinėji

Tikras, intensyvus orgazmas pasireiškia keliomis savybėmis, kurias sunku suvaidinti. Pavyzdžiui, nevalingai drebančios kojos, pakitęs, trūkčiojantis kvėpavimas, vidinių raumenų susitraukinėjimas, netgi mūsų veido išraiškos ir nevalingi garsai, kurie nejučiomis išsprūsta malonumo metu, išduoda orgazmą. Visa tai suvaidinti tikrai nėra lengva, tad partneris (-ė) gali įtarti, kad kažkas ne taip. Tuomet gali nutikti du blogi dalykai – jis (-i) praras pasitikėjimą tiek savimi, tiek tavimi.

4. Seksas turėtų teikti džiaugsmą, o ne būti galvos skausmu

Seksas turi būti malonus ir teikti tik geras emocijas – jeigu seksas tampa darbu, kai viso proceso metu tenka sukti galvą, kaip čia teisingai suvaidinti orgazmą, reikėtų sunerimti. Po tokio „darbo“ gali stipriai sumažėti libido, kadangi seksas neteikia nei džiaugsmo, nei malonumo – orgazmo kaip nėra, taip nėra.

5. Seksas nėr vien tik orgazmas

Tuo seksas ir ypatingas – jis gali būti malonus net ir nepasiekus orgazmo. Orgazmas yra tarsi desertas valgant 3 patiekalų vakarienę – net jeigu deserto nesuvalgai, likusi vakarienė vis tiek būna puiki. Tad nereikia susikoncentruoti vien tik į kulminaciją – geriau atsipalaiduoti ir leistis į ilgą malonumų kelionę, negalvojant apie orgazmą. Kai negalvoji, tuomet ir vaidinti jo nesinori ir nereikia.

Kaip nustoti vaidinti orgazmą?

Jeigu orgazmą vaidini jau kurį laiką, gali būti sunku atsisakyti šio melo. Tad dalijamės keliais patarimais, kurie gali padėti.

Jeigu orgazmo nepatiri tu

Pokalbis padės kurti sėkmingus santykius ir patirti gerą seksą. Tad jeigu planuoji pasakyti partneriui (-ei), kad dažnai vaidini orgazmą, štai keli dalykai, kuriuos reikia žinoti:

  1. Visų pirma užtikrink partnerį (-ę), kad tau malonu su juo (-a) mylėtis.
  2. Pasakyk, kad vaidini orgazmą, ir paaiškink, kodėl (pavyzdžiui, nes jauti spaudimą, kad tau orgazmą pasiekti užtrunka per ilgai ir pan.).
  3. Pasiūlyk kokią nors idėją, kaip būtų galima tai pakeisti – galbūt išbandyti sekso žaislą, gal pakeisti sekso pozą, ritmą, greitį ir t. t.

Atviram pokalbiui apie savo poreikius gali padėti ir mūsų sukurtos kortos poroms „Mudu“, skirtos norintiems daugiau sužinoti apie vienas kito intymų gyvenimą, pavyzdžiui, slapčiausias erotines fantazijas, poreikius miegamajame ir aptarti kitus šia tema dominančius klausimus. Kortas jau išbandę begėdžiai patvirtino, kad šis pirkinys leido artimiau pažinti vienas kito fantazijas, išlaisvinti seksualinį gyvenimą.

Jeigu orgazmo nepatiria tavo partneris (-ė)

Svarbiausias patarimas – niekada nekaltink savo partnerio (-ės) suvaidintu orgazmu. Geriau paklausk tokių dalykų, kaip:

  1. Noriu, kad sekso metu tau būtų labai malonu. Kokie dalykai tau patinka? Noriu atlikti viską, kas tave patenkintų!
  2. Noriu kartu išbandyti sekso žaislą. Man atrodo, būtų puiki proga pabandyti kažką naujo. Ką manai?
  3. Kokie mano veiksmai tau padeda pasiekti orgazmą? 

Tačiau svarbiausia yra suprasti, kad orgazmas yra procesas, kuris nebūtinai aplankys jus kiekvieną kartą mylintis. Geriau sutelkite dėmesį į bendrą intymumą, o ne į kulminaciją, kad seksas atneštų daugiau malonumo jums abiem. O jei vienas iš jūsų orgazmo nepasiekiate reguliariai, tai gali būti proga aptarti, kas jums patinka, arba eksperimentuoti su naujais sekso žaislais, pozomis ir kita.

 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.