santykiu krize

5 „Nebegėda“ tekstai išgyvenantiems santykių krizę

Nuotrauka: Alex Green

Nenuostabu, kad bėgant laikui santykiai patiria įvairiausių iššūkių. Su tuo susiduria dauguma porų, tad išsigąsti nereikėtų. Verčiau pasvarstyti, ką galima padaryti, kad išspręstume problemą ir pagerintume santykius? Jei taip, kas tai? Šiandien primename tau kelis „Nebegėdos“ tekstus, kurie gali padėti sprendžiant įvairias santykių krizes.

10 dalykų, kuriuos galime daryti, kai santykiai tampa nuobodūs

Kalbant apie rutiną, yra 2 žmonių tipai: tie, kuriems rutina palengvina gyvenimą, ir tie, kuriuos rutina vargina ir neteikia jokio džiaugsmo. Tad nenuostabu, kad į santykius įsisukęs nuobodulys ne visus džiugina.

Kartu su rutina iškeliama problema – partnerį (-ę) imame suvokti kaip savaime suprantamą mums skirtą, dažnai pradedame rodyti mažiau dėmesio, mažiau trokštame prisilietimų ir apleidžiame romantiką.

Kad taip nenutiktų, dalijamės tekstu, kuriame atidžiai sudėliojome 10 patarimų, galinčių padėti išsklaidyti nuobodulį santykiuose ir tuo pat metu sustiprinti jūsų tarpusavio ryšį.

6 psichologės klausimai poroms, kurie pagerins jūsų santykius

Poroje dažnai kalbamės „apie viską“, bet kaip dažnai apie vienas kitą? Pokalbis, kurio pagrindinė tema – tu ir tavo partneris, gali sukurti tokį artumo ir intymumo pojūtį, kurį sunku pajusti kalbantis apie buitį, darbą ar vaikus. Kartais tiesiog nežinome, ko vienas kito paklausti, kad pavyktų geriau vienas kitą pažinti ir pagilinti ryšį. Šiame tekste rasi klausimų, kurie turėtų užvesti ant kelio.

Visiškai normalu, jei nebus taip lengva rasti aiškių atsakymų ar bus šiek tiek nejauku. Palik sau ir partneriui (-ei) pasirinkimą atsiverti tiek, kiek norisi, ir tada, kada norisi. Visiškai nebūtina vienąkart susėdus atsakyti į visus klausimus, galite pasirinkti jūsų porai aktualiausius. Skirkite šiems klausimams tiek laiko, kiek jaučiate, jog yra reikalinga.

Kaip galutinai nesusipykti karantino metu: 5 psichologės patarimai poroms

„Neseniai iš vienos gydytojos gavau žinutę, kuri privertė susimąstyti ir mane. Ji rašė: „Aš suvokiau, kad ši viruso pandemija grąžina žmonijai esmines vertybes: buvimą, bendravimą, pagalbą ir bendrystę. Suvokiau, kad mes turime pasirinkimą, kam ir kaip investuoti savo laiką ir energiją.“ Ir išties, dabartinis metas suteikė mums progą susitelkti į vidų ir tai, kas svarbu. Tačiau šiuo metu didžiąją savo laiko dalį kartu praleidžiančioms poroms tikrai kyla iššūkių ir gali atrodyti, apie kokias mes čia vertybes, jei partneris indų neplauna, iš mylimosios sulaukiu tik priekaištų, o dirbti vienuose namuose tapo tiesiog neįmanoma… Tad kaip partneriams išbūti taip arti vienas kito pratęsto karantino metu?“ – svarsto psichologė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė. Šiame tekste ji dalijasi keliais veiksmingais patarimais.

Kaip išsaugoti lytinį gyvenimą, kai turi vaikų? Psichologės patarimai

Susilaukus vaiko partneriams įprastai kyla daugybė naujų iššūkių. Nuolatinis rūpinimasis mažuoju, nemigos naktys, neturėjimas laiko sau, dingusi aistra – visa tai daugybės tėvų kasdienybė. Svarbu tai, kaip su šiomis bėdomis tvarkomės: net jei priimame jas kaip natūralią gyvenimo dalį, iš poros gyvenimo pasitraukus seksui ir intymiam laikui drauge, gali kilti nemenkų problemų. Psichologė Sigita Valevičienė pasakoja apie tai, kas vyksta, kai žmonės susilaukia atžalos, ir ko reikia, kad partneriai išlaikytų artimą ir intymų ryšį jau būdami tėvais.

Karolina Gurskienė: Kai tavo partneris – emociškai nepasiekiamas

Žmonių tarpusavio santykiai ir malonumą teikiantis komunikavimas yra tai, ko žmogus siekia visą savo gyvenimą. Nuo pat gimimo iki vėlyvos senatvės ir gyvenimo baigties žmogus siekia tyrojo artumo, kai jaučia, kad išrinktasis žmogus, kuris yra taip arti, kaip niekas kitas būti negali, yra emociškai pasiekiamas ir noriai prisileidžiantis.

Žodžių junginys būti šalia verbaline prasme yra vientisas darinys, turintis kelias, visiškai skirtingas reikšmes. Kai būti šalia galiu fiziškai, bet nebūtinai būti emociškai. Kai būti šalia galiu emociškai (net labai būti), nors fiziškai tarp mūsų 238 kilometrai. Arba galiu būti ir čia, ir čia. Taigi, kuo skiriasi tas emocinis ir fizinis artumas? Ką daryti, kai jauti, kad partneris (-ė) emociškai atsiriboja?

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.