4 „TikTok“ trendai vaginai, kurių geriau nekartoti
Per pastaruosius keletą metų programėlė „TikTok“ padarė didelė įtaką tiek Lietuvos, tiek viso pasaulio vartotojams. Nuo juokingų vaizdelių ir nerimą keliančių gyvų transliacijų, iki įdomių patarimų, kurie dažnai liečia ir savijautą ar sveikatą. Šioje platformoje galima rasti visko, tačiau labai svarbu atskirti, kuris turinys yra naudingas ir saugus, o kurio reikėtų vengti, ypač jeigu jis susijęs su sveikata.
Būtent šioje platformoje pradėjo populiarėti ir įvairūs patarimai sveikai, skaniai, kvepiančiai, švariai, netgi „siauresnei“ vaginai. Skamba juokingai? Šiandien tuos trendus trumpai apžvelgsime ir paaiškinsime, kodėl sveikas protas turėtų nugalėti prieš išbandant tokias neaiškias tendencijas.
1. Išskyrų tepimas ant įvairių kūno vietų
Šis veiksmas vadinamas vaginaliniu dabingu – tai savo makšties skysčių tepimas ant pulso taškų (riešų, kaklo, vidinės alkūnių pusės) vietoj kvepalų. Šios idėjos skleidėjai aiškina, kad natūralūs moters „feromonai“ gali padėti pritraukti potencialius partnerius arba padaryti gerą pirmąjį įspūdį.
Atrodo, gal kiek ir kvailokas trendas, bet kuo gi jis kenksmingas? Viskas labai paprasta: kaskart, kai į makštį įvedamas koks nors daiktas ar kūno dalis, kyla potenciali infekcijos rizika. Žinoma, rankų plovimas prieš liečiant makšties sritį gali padėti tą riziką sumažinti, tačiau kažkiek bakterijų vis tiek gali patekti į makštį. Ir atvirkščiai, taip pat yra rizika bakterijas, mieles ar lytiškai plintančias infekcijas iš makšties perduoti į kitas kūno vietas.
Tad vietoj išskyrų kvėpinkitės tam skirtais kvepalais su afrodiziakais. Pavyzdžiui, mūsų libido aliejumi „Mudu“, kuris ir buvo sukurtas tam, kad užkurtų tikrą geismo šventę ir atkreiptų visų dėmesį.
2. Žvakutės makšties kvapui ir skoniui gerinti
Taisyklė, kurią būtina atsiminti visiems: į visus produktus ir pardavėjus, kurie žada, kad jūsų vagina taps patrauklesnio kvapo ar skonio, būtina žiūrėti skeptiškai. Dažniausiai tokius produktus siūlančios įmonės siekia pasipelnyti iš nesaugumo jausmo, kurį kartais moterys jaučia dėl natūralaus savo vaginos kvapo. Nei viena makštis nekvepia gėlėmis – ir tai yra normalu! Bandymai tai pakeisti yra ne tik nereikalingi, bet ir gali būti žalingi.
Taip yra todėl, kad makšties kvapas priklauso nuo ten esančios mikrofloros. Normalią makšties mikroflorą sudaro laktobakterijos – tai gerosios mūsų organizmo bakterijos, kurios apsaugo nuo infekcijos, patekusios iš aplinkos. Bandymas pakeisti natūralią pH pusiausvyrą ar neaiškių žvakučių naudojimas gali sutrikdyti šią subtilią ekosistemą ir potencialiai sukelti infekcijas ar kitas komplikacijas.
Jei nerimaujate dėl savo makšties skonio ar kvapo, geriausia pasikalbėti su gydytoju. Tačiau visų pirma kviečiame perskaityti mūsų senesnį tekstą, kuriame su ginekologe aptarėme, koks makšties kvapas yra normalus.
3. Garų procedūra vaginai
Tai yra potencialiai žalingiausia tendencija šiame keistame sąraše. Iš esmės tai garų vonia, nukreipta tiesiai į makštį, kuri, vartotojų teigimu, gali padidinti lytinį potraukį ar „išvalyti“ makštį. Turbūt net nereikia sakyti, kad toks lytinių organų garinimas gali padidinti makšties infekcijų riziką, ypač jei įranga nėra tinkamai išvalyta.
Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad makštis yra savaime išsivalantis organas. Kad ji būtų švari ir sveika, jos nereikia garinti! Atsižvelgiant į galimus nudegimus ir infekcijas, tai gali padaryti daugiau žalos nei naudos.
4. Ledo kubelių dėjimas į makštį
Kaip šio trendo kūrėjai paaiškina tokį keistą patarimą? Pasak jų, ledo kubelių dėjimas į makštį gali padėti ją „sutraukti“. Nežinau, ar šioje vietoje geriau juoktis, ar verkti dėl tokio prasto lytinio švietimo.
Kodėl ledo kubeliai makštyje nėra gera idėja? Švelnūs makšties audiniai yra jautrūs ir gali būti lengvai sudirginami ar sužeidžiami ekstremalios temperatūros. Tiesioginis ledo kubelių kontaktas su šiais audiniais gali sukelti diskomfortą, skausmą ir net ledo nudegimus. Be to, kaip jau minėjome anksčiau, bet kokio svetimkūnio (įskaitant ledo kubelius) patekimas į makštį gali sutrikdyti natūralią bakterijų pusiausvyrą ir atverti kelią infekcijoms.
Ir galiausiai, nėra jokių mokslinių įrodymų, patvirtinančių teiginį, kad ledo kubelių įvedimas į makštį turi kokios nors naudos sveikatai ar gali pagerinti makšties sandarumą ar kitas problemas.
Ir galiausiai…
Koks būtų mūsų patarimas? Viskas labai paprasta – kai susiduriate su nauja „TikTok“ tendencija, susijusia su jūsų makštimi ar seksualine sveikata apskritai, geriausia visada pasitarti su ginekologu ir vadovautis sveiku protu. Nors „TikTok“ platformoje tikrai yra nemažai puikių savo srities specialistų, netgi ginekologų, kurie nemokamai dalijasi įdomia informacija ir patarimais, pokalbis su savo gydytoju yra saugiausias būdas rūpintis savo kūnu ir sveikata.
Taip pat skaityk: Makšties kvapas: viskas, ką reikia žinoti