4 knygos tavo vasarai

Atėjus vasarai skaitome daugiau: knygos mus lydi atostogų metu, išvykose su palapinėmis į gamtą, net ir per darbo pertraukėles, kai šiltą dieną norisi ištrūkti iš biuro, prisėsti ant suoliuko lauke ir išsitraukti iš kuprinės mėgiamą knygą.

4 knygos tavo vasarai

Tiems, kurie labai mėgsta skaityti, tačiau dar neturi susidarę vasaros skaitinių sąrašo, „Nebegėda“ paruošė šį tekstą. Jame laukia net keturios knygos tavo vasarai, kurias tikrai verta perskaityti. Ir tai nebūtinai knygos apie seksą – kviečiame pasidairyti po mūsų knygų lentyną.

Melody Beattie. „Ne-priklausomi. Kaip liautis kontroliuoti kitus ir pradėti rūpintis savimi“

Melody Beattie. „Ne-priklausomi. Kaip liautis kontroliuoti kitus ir pradėti rūpintis savimi“

Šią knygą privalo perskaityti kiekvienas žmogus, kuris nuolat pagauna save, norintį pakeisti kitus žmones, pernelyg jaudinasi dėl kitų jausmų, o kartais dėl to nerimauja taip, kad nė pats žingsnio žengti negali! 

Autorė supažindina skaitytojus su žmonėmis, kurie linkę per daug kontroliuoti. Dažniausiai tai asmenys, gyvenantys su priklausomybių valdomais žmonėmis: alkoholikais, lošėjais, darboholikais. Autorė teigia, kad kontrolė – tik iliuzija. Mes negalime suvaldyti kito žmogaus minčių ir emocijų. Vieninteliai, kuriuos galime suvaldyti, esame mes. 

Psichoterapeutų rekomenduojamoje knygoje skaitytojai skatinami nebebūti aukomis, išlaisvinti save, nesileisti stumdomiems, leisti sau pykti ir gyventi savo gyvenimą. Taip pat knygoje pateikiamos tikros kontroliuoti linkusių asmenų istorijos, kurios puikiai „įgarsina“ viską, apie ką kalba autorė.

Knygą gali rasti ČIA.

Melinda Gates. „Pakilimas: moterų galia keisti pasaulį“

Melinda Gates. „Pakilimas: moterų galia keisti pasaulį“

Jeigu tu vis girdi, kaip žmonės pokalbiuose kartoja žodį „feminizmas“ ir lyg ir žinai, ką tas žodis reiškia, bet jauti, kad norėtum pamatyti platesnį feminizmo kampą, užčiuopti judėjimo už moteris pagrindą – griebk šią knygą.

Knygoje kalbama apie lyčių lygybę, moterų teises. Autorė dalijasi žmonių istorijomis apie šeimas, atskleidžia, kokią galią turi tarpusavio ryšiai. Knygoje pateikiamos istorijos skaudžios, bet tikros ir privers ištrūkti iš nežinomybės pančių. 

Skaitytojo laukia skyriai apie motinų ir naujagimių sveikatą, šeimos planavimą, jaunas mergaites, vaikų auginimą ir namų ruošą (kuriuos autorė vadina neapmokamais darbais), apie moteris žemės ūkyje ir kita.

Pasinerk į įdomius ir jautrius pasakojimus, dėl kurių ši knyga yra tarsi manifestas už lygią visuomenę.

Knygą gali rasti ČIA.

Nina Brochmann ir Ellen Stokken Dahl. „Žemiau kaklo“

Nina Brochmann ir Ellen Stokken Dahl. „Žemiau kaklo“

Jeigu tau įdomu, kas, kaip ir kur veikia intymiame moters gyvenime, šis „žinynas“ tikrai praskleis nežinomybės užsklandą – šio leidinio autorėms gėdingų klausimų tiesiog nėra. Knygos apie seksą visuomet itin naudingos savišvietai, tačiau šios tikrai nesinorės paleisti iš rankų.

Knygą skaityk, jeigu nori:

  • atsikratyti minties, kad nekaltybė yra svarbus dalykas;
  • sužinoti, kad orgazmą galima patirti ir be malonumo pojūčio;
  • nesistebėti, kad kojinių mūvėjimas lovoje gali pakeisti jūsų seksualinį gyvenimą;
  • išmokti suvaldyti priešmenstruacinį hormonų šokį.

Pagrindiniai skyriai knygoje: lytiniai organai (leis susipažinti su visais kūno stebuklais), gleivės, mėnesinės ir kitos išskyros (viskas, ką svarbu žinoti), seksas (pirmas kartas, analinis seksas, pradingęs noras, didysis orgazmas ir kita), kontracepcija, lytinių organų problemos (herpesas, skausminga vulva, vėžys, policistinis kiaušidžių sindromas ir kita). 

Susidomėjai? Knygą gali rasti ČIA.

Rasa Mažionienė. „Kūno terapija mano gyvenime“

Rasa Mažionienė. „Kūno terapija mano gyvenime“

Jeigu tau kartais sunkiai sekasi suprasti savo kūno siunčiamus signalus, garsiai išreikšti jausmus, nes nuolat juos nuslopini, ir nori daugiau sužinoti apie kūno terapiją ir jos naudą sveikatai – atvykai ten, kur reikia.

Citata iš knygos: „Įvairiuose pasaulio kampeliuose gyvenę ir dirbę gydytojai, kūno terapeutai, ypač psichologai, psichoteraupeutai, visais laikais įvairiuose pasaulio kampeliuose bandė atrasti sąsajų tarp žmogaus kūno ir emocijų. Seniai pastebėta, kad tai, ką mes mąstome, jaučiame, išgyvename, vieną dieną ima atsispindėti mūsų kūne. Ir jeigu žmogui sunku suprasti, kas jam trikdo ramybę, dar sunkiau tai įvardyti. Bet kūnas viską pasako. Tereikia mokėti jį prakalbinti, išgirsti ir suvokti jo siunčiamus signalus.“

Autorė daug kartų pabrėžia, kad kūnas yra mūsų psichikos tęsinys. Įprastos problemos, susijusios su psichine sveikata, prasideda nuo ilgalaikio fizinio ar emocinio streso.

Kad būtų lengviau žingsniuoti stipresnės fizinės ir psichinės sveikatos link, knygoje skaitytojui skiriami namų darbai (pratimai, meditacijos, apmąstymo užduotys). Pavyzdžiui, vienas iš namų darbų: džiaugsmo akimirkų dienoraštis, kuriame rašomi tik teigiami dalykai. Geri įvykiai, gražios mintys, prisiminimai. Svarbu viską aprašyti kuo detaliau: koks buvo džiugios akimirkos paros laikas, temperatūra, kokie tuo metu buvo užuodžiami kvapai, matomi vaizdai, spalvos, jaučiamas skonis, girdimi garsai. 

Knygą gali rasti ČIA.

 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.