10 blogiausių dovanų vestuvėms 2022-aisiais: kodėl reikėtų vengti šių dovanų vestuvių proga?

Nors esame įpratę girdėti posakį „dovanotam arkliui į dantis nežiūrima“, kartais tam tikros dovanos gali išmušti iš vėžių net ir visko mačiusius. Vestuvinės dovanos – ne išimtis.

Kaip žinoti, ką dovanoti jauniesiems? Kokios dovanos vestuvėms yra blogiausios ir kaip išsirinkti dovaną, kuri bus naudinga ir netaps šventės anekdotu?

Blogiausios dovanos vestuvėms: ko vengti?

Nuo vaikystės esame mokomi vertinti bet kokias dovanas – ir greičiausiai dauguma žmonių taip elgiasi iki šiol. Tai tikrai puikus įprotis. Dėmesys visada yra malonus ir tikrai svarbesnis už dovanos turinį.

Vis dėlto, yra ne viena ir ne dvi dovanos vestuvėms, kurias jaunieji yra įtraukę į savo „juodąjį sąrašą“. Kad su savo staigmena netektų jaustis nepatogiai, atrinkome keletą blogiausių vestuvinių dovanų, kurias gavę jaunieji nebus itin patenkinti.

 1. Derančios dovanos. Bet kokie daiktai su užrašu JOS IR JO. Puodeliai, rankšluosčiai, chalatai, marškinėliai ir panašios dovanos tikrai džiugina ne visus – ne visos poros nori naudoti vienodus daiktus ar nešioti tokius pačius drabužius. Tokia dovana gali prajuokinti švenčiant mergvakarį ar bernvakarį, tačiau vestuvėms toks pasirinkimas nėra pats geriausias.
 2. Namų dekoras. Dovanojant tokius daiktus labai lengva „prašauti“ pro šalį. Padovanota namų aksesuaras ar meno kūrinys gali neatitikti poros stiliaus, tad tikėtina, kad bus padėtas į palėpę ir užmirštas visiems laikams. Tokius daiktus geriausiai dovanoti tik atsiklausus pačių jaunavedžių – kitu atveju dovana kainuos brangiai, tačiau porai, tikėtina, bus bevertė.
 3. Daiktai kūdikiams. Labai didelė klaida per vestuves jaunųjų klausinėti apie šeimos pagausėjimą, bet dar blogiau yra pasirodyti šventėje su kūdikiams skirtomis dovanomis. Tokios dovanos yra netaktiškos ir gali labai nuliūdinti porą – jų dovanoti negalima.
 4. Dovanos, kurias patys esate gavę anksčiau, bet nepanaudojote. Jums nepatinkantis indų komplektas, kurį kadaise gavote gimtadienio proga nėra pati geriausia dovana ką tik šeimą sukūrusiai porai. Dovanoti kažką, ką esate gavę dovanų patys, yra nemandagu, neasmeniška ir, jeigu tikite prietarais, gali atnešti nelaimę. 
 5. Dovana tik vienam iš jaunųjų. Vestuvių dovanos turėtų būti skirtos abiem, t. y. ką pora naudotų kartu arba bent jau apylygiai. Dovanos pirkimas tik nuotakai ar tik jaunikiui yra nemandagus poelgis – net jeigu su vienu iš jaunųjų sutariate geriau.
 6. Knygos apie santuoką. Vestuvės nėra geras laikas mokyti jaunuosius, kaip tinkamai mylėti vienas kitą, tad patarimai santykių tema turėtų likti už šventės durų.
 7. Produktai su trumpu galiojimo laiku. Dažnai jaunieji iš karto po vestuvių skrenda švęsti medaus mėnesio, tad jeigu jūsų dovana yra labai trumpo galiojimo, po medaus mėnesio ji gali būti nebetinkama naudoti.
 8. Koks nors augintinis. Kaip ir bet kokios kitokios šventės proga, taip ir vestuvėms jokių būdu negalima dovanoti augintinio. Tai daug rūpesčio ir dėmesio reikalaujantis įsipareigojimas ir sprendimą įsigyti augintinį turi priimti pati pora.
 9. Keisti virtuviniai prietaisai. Jeigu pora pati neprašė tokios dovanos, geriau nedovanoti keistų kiaušinių virimo prietaisų ar skrudintuvų. Negali žinoti, ar pora turės kur juos laikyti ir ar jie naudosis tais prietaisais.
 10. Nuotraukų rėmeliai. Atrodo, keistesnės dovanos nesugalvotum, bet ji tokia dažna vestuvėse, kad netgi juokinga. Jeigu jaunieji turės nuotrauką, kurią norės pasikabinti, rėmelį jie tikrai įsigys patys. 

Žinoma, šis sąrašas negalioja šimtu procentu visiems. Tačiau jeigu ieškote šaunios dovanos, atrinkome TOP 3 vestuvių dovanas, su kuriomis visada pataikysite į dešimtuką.

TOP 3 vestuvių dovanos, kurias verta apsvarstyti

Renkant dovaną jauniesiems, saugiausia laikytis dviejų taisyklių – pasinaudoti jaunųjų dovanų registru, kuriame jie parašo, ko tiksliai norėtų, arba dovanoti pinigus. Improvizuoti galima tuo atveju, kai tikrai gerai pažįstate jaunuosius ir žinote, kad jūsų išrinkta dovana juos tikrai nudžiugins ir bus naudinga.

Kokios vestuvių dovanos yra geras pasirinkimas?

 1. „Nebegėdos“ dovanų kuponas. Šį variantą vis dažniau renkasi į vestuves išsiruošę svečiai – dovana išskirtinė, labai įdomi ir suteikia jauniesiems progą patiems išsirinkti labiausiai intriguojančias prekes. Su „Nebegėdos“ dovanų kuponu galima įsigyti visas parduotuvėje esančias prekes – nuo sekso žaislų poroms iki meilės sau produktų. Malonumas yra tikrai puiki dovana!
 2. Vietoj gėlių – pagalba kitiems. Lietuvoje tarp jaunųjų vis labiau populiarėja iniciatyva vietoj gėlių prašyti maisto ir priemonių beglobiams gyvūnams, paaukoti organizacijoms, kurioms pagalbos šiuo metu reikia labiausiai.
 3. Pinigai. Dažniausiai būtent tokios dovanos ir nori jaunavedžiai – gautus pinigus jie galės skirti tiek šventės išlaidoms, tiek būsto paskolai ar povestuvinei kelionei. Dovanodami pinigus tikrai neprašausite – jaunieji ras, kur juos tinkamai panaudoti.

O kaip manai tu – kokios vestuvių dovanos yra geriausios, o kokių gauti nenorėtum? Pasidalyk komentaruose.

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.